Adolf Hitler Rolüne Girebilmem İçin Yardıma İhtiyacım Var!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   who-am-i
   Adolf Hitler hakkında bildiğiniz şeyleri yazar mısınız yarın drama oynayacağız ben Adolf Hitler rolünü aldım da.
    mrsnl33
    Son dönemlerinde, askerleriyle toplantı yaparken surekli sol elini cebinde tutuyordu. Sebebi; Parkinson hastalığından dolayı, sol elinin surekli titremesi ve Hitlerin hastalığını gizlemesiydi.
     tsukyomi
     Siyasi ya da savaş konularına girmeyeyim, canlandırabileceklerini anlatayım. İyi bir hatipti, manipülatifti, iyi bir ressamdı, çok kötü bir askerdi. Normandiya hezimetinin esas mimarlarından biridir kendisi, egosu yüzünden birkaç kez kendi kalesine gol attı. Tez canlı bir adamdı, asla soğukkanlı değildi. Konuşma öncesi yapacağı her hareketi tek tek prova ederdi bu arada, bunun halkın üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkaracağına inanırdı. Yazdığı Kavgam kitabı sürekli mücadeleyle karakterize olan bir dünya betimler. ''Bırakın yaşamak isteyenler savaşsın, sonsuz mücadelenin dünyasında savaşmak istemeyenler yaşamayı haketmiyor'' şeklinde özet geçebiliriz felsefesine. Sosyal Darwinizmciydi, insanlarda olmayan doğal seçilimi kendisi yapmaya kalkıştı. Aryan ırkının olması gereken güçlü ve sağlıklı ırk olduğuna, Yahudilerinse Aryanların tam tersi olduğuna inanıyordu. Büyülere de inanırdı bu manyak. İlk yükselişinde geçerli sebepleri vardı, Yahudiler Almanya'nın güçlü Suriyelileriydi ve Almanya sömürülüyordu. Fakat gücü tekeline aldıktan sonra her diktatör gibi delirdi. Nitekim hayatının son 13 gününü sığınakta geçirdi, 13. günü, yani Kızıl Ordu Berlin'e girdiğinde kafasına son kurşunu sıktı. Karısı da aynısını yaptı. Ve sığınak ateşe verildi. Ölümü hakkında türlü spekülasyonlar olsa da bilinen tek gerçek kafasına sıktığıdır. Hey gidi deli fişek.
      minmina
      bıyık çiz ve bam! hitler oldun bile. olur da charlie chaplin yapmayı düşünürsen de aynı bıyıklı haline bir de şapka ekliyorsun :D
       honeybee
       bıyık çiz, insanlara zulüm et diktatör ol tamamdır herhalde.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.