108
20.10.2020
'Ten Uyumu' Diye Bir Şey Gerçekten Var mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   İlişkilerde tarafların üzerine düşündüğü bir konu ten uyumu ya da uyumsuzluğu. Dokunma ile doğrudan hissedilen bir uyum olduğu söyleniyor. İlişkiyi çok daha heyecanlı kıldığı, bütünün diğer yarısıyla eşleşmesi gibi iddialı cümleler de kuruluyor ten uyumu için. Kimisi için ise gerçekliği olmayan bir durum. Aşk, sevgi, güzellik gibi duygularla pek de ilişkisi olmayan tek uyumu, partnere sürekli olarak dokunma isteği yaratıyormuş.
    redblack
    Ten uyumu diye bir sey var, onu yakaladiysan aşkın tadina doyamazsin.
     amakafamiznasiguzel1
     evet gerçekten var. farklı bir his kesinlikle
      sedefartuny
      Var diyorlar ancak ben inanmıyorum. Güzellik algısı ile doğru orantılı olduğunu düşünüyorum. Bunun adı da ten uyumu değil, hoşlanma, sevme vb. oluyor. Bence yok.
       lovewkoko
       bence her şey durumsal. acun ılıcalı gibi konuşsal konuşuyorum bak. çok iyi bir ten uyumuna sahip olduğunuz biriyle her zaman o uyumu yakalamanız da mümkün gibi gelmiyo bana. sonuçta her şey anlık, o konuma göre. bir süre kavga edin o uyum da gidiyor. gel gelelim hiç ten uyumun olmadığın biri ne kadar az yerse yesin o kadar seksi gelmiyor insana. acı bir gerçek daha.
        cinayetvaraga
        Bak bu var ya süper konu. Böyle bir şey kesinlikle var ve tutkudur bu. Aşkı coşturur, pekiştirir, vazgeçilmez kılar. yakaladıysanız bakmayın başka şeye, bırakmayın o teni.
         gregory_
         Kesinlikle var ve cok da önemli.
          benita
          Var ve ilişkinin boyutuna da etki eder tümüyle
           assortie
           Tabi ki var ve olmalı da. Ten uyumu, fiziksellik değil bedensel armoni uyumudur.
            tachycardia
            Fazlasıyla önemli bir konu. Bir ilişkinin olmazsa olmazlarından.
             meyvesebze
             %100000000.... Anlatilmaz yasanir O sicaklik..elektrik..ic gicikligi.. O teninin kokusu bile bambaska isler icine
              me_out_bye
              Olabilir belki. Bilgim yok. Bir insanı ya beğenirsin ya beğenmezsin. Hiç öyle bir şey tecrübe etmedim. Beğenmişim ama ten uyumu yok falan ? Nasıl yani. Ya da beğenmemişim ama ten uyumumuz süpermiş kolları yanyana getirince mıknatıs gibi şakkadanak yapışıyor muymuş ? Sanırın yapboz mübarek !!!! Ne uyum beee. 🤔? Kimisini çok seviyorsun öyle bir elektirik çekim oluyor. Kimisini normal daha düşük sevme kimisini sevmezsin öyle bir fark var gibi ama doğru şimdi 🤔🤷🏻‍♂️ Allah'ın işi. Bak sen 🤷🏻‍♂️
               okadin
               Doğrudan güzel bulmak, beğenmek bunun adı. 'Ten Uyumu' birkaç yıldır hayatımızda. Bizim dio'cularda öyle bir anlatmışlar ki sanki bambaşka bir fizik kuralına tabi oluyor ten uyumu olanlar. Beğeniyorsun, hoşunuza gidiyor ve durumu böyle tanımlıyorsunuz işte.
                sedefartuny
                Üstatlar var diyor. Vardır. Ama ten uyumu kolay rastlanılan bir şey değil sanıyorum. Ten uyumunuz olan biri ile birlikte olmanız düşük bir ihtimal zannımca.
                 mrlawyerkk
                 Var, ten uyumu ile birlikte şahsa has güzel bir koku da olabiliyor. Keyifli bir şey. Umarım herkes ten uyumu olan insanlarla karşılaşır.
                  detokssuyu
                  Bilemiyorum. Var olduğuna pek inanamıyorum.
                   luciferin_kizkardesi2
                   Olabilir bu konuları bilmiyorum sevdiğim birine dokunmadım. Yani sevgilim/flörtüm olan birine hiçbir şekilde dokunmadım. Erkek kankilerime dokundum ama yani öyle şeyler hissetmedim. Dokundum derken ya vurmuşumdur ya da elinden bana ait olan birşeyi almışımdır. Bir şey sorcam bi de diyelim bir erkekden hoşlanıyoruz.Bu erkekle de baya iyi anlaşıyoruz. Bazıları kadınların kendisine dokunmasına düşüyor ya onu nerden anlıcaz?
                    sairsel
                    Duygusal bağlamda hisler karşılıklı olunca kuvvetli bir şekilde ten çekimi oluşuyor. Beğendiğiniz insana dokunmak isteği karşı konulamaz bir hale geliyor. İlk başlarda kol kola girmek yanaktan makas almak ve el ele tutuşmak gibi atraksiyonlar oluşuyor daha sonra ileri safhalara geçiliyor. Burada en önemli husus bu hissin karşılıklı olmasıdır, karşılıklı değilse ten uyumu hissedilmiyor.
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.