"Okumayan ve Çalışmayan 18 Yaşını Geçmiş Bir Genç Ailesinden Harçlık Alabilir mi?" Tartışması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Ne yapsın, aç mı kalsın diyor olabiliriniz çözüm bence gayet basit. Çalışacak. Kendi ayaklarının üzerinde duracak. Bana göre eğitim hayatına devam etmemesi hiç problem değil. Herkes tahsil hayatına devam edecek, üniversite okuyacak diye bir kaide yok. Bunu daha önce konuşmuştuk, bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum ama 18 yaş gençlerinin okulları yoksa çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu sadece ekonomik kazanç elde etmek için değil çalışma hayatını öğrenmek, özgüven kazanmak için de gerekli bence.
    kania_
    Valla ben 18 yaşındayım şuan iş miş düşünmüyorum evdeyiz belki korona bitince olabilir ama hala ailemden para alıyorum en çokta abimden.
     lutfen-ama
     Harika bir yazı Türkiye 'de yaşıyor olmak dışında bir problem yok.
      -lucy-
      Okumayan ve çalışmayan 18 yaşını geçen birey, sen ne embesil ve vurdum duymazsın yha? Alabilir, mecbur zaten. Başka ne yapacak? Ama kısa süreliğine. Kalk çalış ya da oku! Yoksa akapeli yaparlar seni.
       mrsnl33
       Eğer üniversiteye gitmeyi düşünmüyorsa bence iyi kotu demeden çalışması lazım.Ailesine yük olmaktansa en azından kendi masrafları için para kazanabilir
        buse01
        Çalışsın ama parasına sahipte çıksın parasına sahip çıkmadıktan sonra destek olmak saçma olur, örneğin benim bir yakınım yurt dışında çalışıyor kazanıyor kazanıyor sonra parayı karı kızla yiyip bitiriyor gelip babasından da para dileniyor bırak aç kalsın p*ç ya
         asit
         İnsan belli bi yaştan sonra kendi ayakları üzerinde durmak zorunda zaten. Dışarı gibi içerisi de maalesef toz pembe değil ki kendine düşen sorumluluğu alması için de çalışması gerekli. İş var ve ya yok, kazandığı az ya da çok tabiki tartışılır ama çalışmak şart. Harçlık alamaz demiyorum, çalışması gerekli diyorum.
          strangestar
          Çalışmalı da iş bulabilirse çalışmalı öbür türlü seçeneği yok
           dikistutmaz_sabri
           hep diyorum bu kadar çok çulsuzu gelin buraya toplanın üye olanlara para veriyoruz falan mı dediler bukadar sefil buraya doluştu?18 yaşını geçmiş yetişkin bir sefil gidip çalışmalı başınjn çaresine bakmalı ailesinin sefilliğine sefillik eklememeli harçlık isteyip diyorum ve nokta koyuyorum.
            amira
            yazdığın her cümleye katılıyorum👍🏻
             arsin
             Tabii ki çalışacak ben üniversitede olduğum dönemde kendi paramı kazanmaya başlamıştım hatta aileme de gönderdim yıllarca
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.