"Okumayan ve Çalışmayan 18 Yaşını Geçmiş Bir Genç Ailesinden Harçlık Alabilir mi?" Tartışması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Ne yapsın, aç mı kalsın diyor olabiliriniz çözüm bence gayet basit. Çalışacak. Kendi ayaklarının üzerinde duracak. Bana göre eğitim hayatına devam etmemesi hiç problem değil. Herkes tahsil hayatına devam edecek, üniversite okuyacak diye bir kaide yok. Bunu daha önce konuşmuştuk, bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum ama 18 yaş gençlerinin okulları yoksa çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu sadece ekonomik kazanç elde etmek için değil çalışma hayatını öğrenmek, özgüven kazanmak için de gerekli bence.
    kania_
    Valla ben 18 yaşındayım şuan iş miş düşünmüyorum evdeyiz belki korona bitince olabilir ama hala ailemden para alıyorum en çokta abimden.
     amira
     yazdığın her cümleye katılıyorum👍🏻
      strangestar
      Çalışmalı da iş bulabilirse çalışmalı öbür türlü seçeneği yok
       -lucy-
       Okumayan ve çalışmayan 18 yaşını geçen birey, sen ne embesil ve vurdum duymazsın yha? Alabilir, mecbur zaten. Başka ne yapacak? Ama kısa süreliğine. Kalk çalış ya da oku! Yoksa akapeli yaparlar seni.
        lutfen-ama
        Harika bir yazı Türkiye 'de yaşıyor olmak dışında bir problem yok.
         asit
         İnsan belli bi yaştan sonra kendi ayakları üzerinde durmak zorunda zaten. Dışarı gibi içerisi de maalesef toz pembe değil ki kendine düşen sorumluluğu alması için de çalışması gerekli. İş var ve ya yok, kazandığı az ya da çok tabiki tartışılır ama çalışmak şart. Harçlık alamaz demiyorum, çalışması gerekli diyorum.
          dikistutmaz_sabri
          hep diyorum bu kadar çok çulsuzu gelin buraya toplanın üye olanlara para veriyoruz falan mı dediler bukadar sefil buraya doluştu?18 yaşını geçmiş yetişkin bir sefil gidip çalışmalı başınjn çaresine bakmalı ailesinin sefilliğine sefillik eklememeli harçlık isteyip diyorum ve nokta koyuyorum.
           mrsnl33
           Eğer üniversiteye gitmeyi düşünmüyorsa bence iyi kotu demeden çalışması lazım.Ailesine yük olmaktansa en azından kendi masrafları için para kazanabilir
            me_out_bye
            Çalışmalı. Çalışmak aslında o kdr da zor değildir. Sadece o hayata alışman gerekiyor. E alışman içinde o hayata atılman lazım ne kdr erken atılırsan okdr daha çabuk ortamı görür gerekli becerileri gösterir rahat rahat çalışırsın. Burada dikkat etmek gereken nokta sömürülmemek. Dışarısı şerefsizin şerefsizi dolu size iş verdi diye veya görev yerinizde sizden 1 2 üst seviyede diye kendisini tanrı sanıp size hertürlü şeyi yapmaya kalkışan insanlardan bir şekilde korunmak ve onlar tarafından sömürülmemek kullanılmamak. İnsan bu her yerde aynı işte. Nasıl lisede lise öküzleri varsa? İşine gireceksin iş yerinde bilmem ne kimler falanlar olacak. Hatta belkide bu insanlar aynı kişiler xd o kişilerin büyümüş hali duye düşünüyom bazen hehe. .çocuğu kanlarına işlemiş yani asla değişmiyorlar nereye gelseler gitselerde. Budur zorluğu, böyle kullanılmadan kendine göre işini bulup hakkıyla yapıp hakkıyla paranı almak çok güzeldir. Hayat evet ekonomik gücünü elde edince başlar. Daha öncesi yaşamıyormuşuz sığıntıymışız başkalarının keyfine yaşıyormuşuz... O isteyecekte para verecek isteyecekte sinemaya gidecek misal. Tüm kamburlarından kurtuluyor ve birey oluyorsun kendi istediğini yaparsın. Bir an önce bu hayata atılın korkmayın. Bizde nasıl yapacaz edecez öyle bekledik bekledik ama kimse önünüze koymayacak. Hayatta herkes tek. Sizsen başka kimseden fayda yok. Sen bir yöm belirleyip o alanda bakıp oraya girip ögrenerek o ortamda rahat o işi yapabilir olup bakıcan keyfine. Umm. Hala kafama yatmayan şey bu seferde günlerinin çoğu o iş ile alakalı geçiyor. Bu ne mk bunun için mi yaşıyoruz diyorsun ama boyle yani hayat ne bileyim.Haftada 7 gün mü var? 5i ni onlara veriyorsun sadece 2günün senin. Daha düşük bir işte isen 6 gününü onlar alıyor. Haftada sadece 1 gün senin... 1 gün iznin var. 1 gün ozgürsün....... Ve yaz tatili biraz bir kaç günlük izin işte. Biraz ne bileyim yani. 3 kuruş mutluluk yaşamak için 15 kuruş ödemek gibi bir şey. Bu yüzden sevdiginiz işi yapın. Kendi işinizi kazanin kurun yapabilirseniz. Boylelikle daha da çekilebilir oluyor diger türlü duşun senin hayatinin bu oldugunu bilecek ve o konumda o pozisyonda 1 2 ust seviye ise İNSANİN (G*TÜN TEKI INSANOGLU GTTÜR.DÜNYA UZERINDE YAŞAYAN EN ZARARLI CANLIDIR) egosu tavan yapacak elime duştu diye ve size bayıla bayıla bir şeyler yapıp stress edecek. En kötüsü işsiz kalmaktır. iş bulsanda beceremmek uyum sağlayamamak çalışamayıp çıkartılmandır. Bu duruma gelmeden iş hayatina atilin. Ne kdr gençsen o kdr öncelikli olursun is hayatinda. Kendinize iyi bakin. Ne kdr hoş gozukursen o kdr oncelik verirler daha rahat yerlere konulursun çunku ÇIKAR insanoglu g*ttür. Sana bakmaktan zevk alırlar. Kendi çikarlari vardir kendi varligin ile oraya deger katarsin o degeri senin guzelligini ya da aklini ya da enerjini neyin varsa kullanirlar. Bunun karşiliginda cuziii vermesi gereken vermedi zorunlu olan en alt miktari sana verir istemeye istemeye. Gerisi kendisi içindir. Herkes kendisini düşünür.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.