“Bunu Sadece Kendi Ailemden Duydum“ Dediğiniz Sözler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tugce-cim-diyeceksiniz
   Ölmeye kalktı? Whaaat?? Şöyle oluyor. Diyelim ki biri var ve bu kişi bir anda kriz/atak geçirdi veya hastaydı baş ağrısı tuttu bunu asla “birden rahatsızlandı” şeklinde anlatmazlar olayın büyüklüğü “ölmeye kalktı” ile açıklanır ve herkes o anda orda çok ama çok ama çok önemli bişey olduğunu anlar. Nedennn? Bende bilmiyorum.
    sardunya
    Kuzzulkurt! Bilenler gülümsedi bile. Ananemin her kızdığında bize söylediği sözdü. Canım benim.
     tsukyomi
     Klinça. Annem verilen işi yapmadığım zaman bunu söylerdi. Bulgar argosunda sorumluluktan kaçan kişiyi tanımlar. Ama dedemden duyduğum bir kelime var ki, eyvahlar olsun: Şiptarsko djubre. Makedonca'da Arnavut gübresine tekabül eder. Eyvallah dede.
      benita
      Tabii kelimesinin sonuna ‘r’ ekleyip konuşurlar. Yıllar öncesinden dalga geçtiğimiz biri ile alakalı bi espriydi. Çok dalga geçtik demekki bizimkilerin ağzına takıldı kaldı 🤷🏻‍♀️ bir de babam bana kızdığında düdük makarnası der
       aynenbileader
       Babaannem halama bağ bahçe işleri verirdi sonra yaptığı işi beğenmez amını eşşek sikesice diye bir şey söylerdi. Neden neden!
        leprechaun
        Lise Neden akranların gibi olmuyorsun? Neden uyumsuzsun? Neden yabani ve insanlardan uzaksın? Bunun gibi birçok şey. Şimdi iyiyiz ama. Akranlarım gibiyim. İyiliği tartışılır.
         hissi-kablel-vuku
         ''siz de anne baba olunca anlarsınız''
          tachycardia
          "Allah vurmuş" İlk kez babaannem tarafından duyduğum; davranışı ve kılık kıyafeti de dahil olmak üzere beğenilmeyen, hoşlanılmayan insanlar için kullanılan bir tabirdir.
           luciferin_kizkardesi
           Anneannemin bir sürü lafı vardır mesela "Senin lafın benim osturağım" der siniri bozulunca acayip gülüyoruz arada ablam onun taklidini yapar hatta😂 Kayserililerin bir lafı vardır bide "Götümün gadasını al " diye buna da acayip gülüyorum jsiwkwksnsn
            apollonia-corleone
            Estetikli dudağı olan birini görünce maymun götü gibi der babaannem.Aman duymasın demek de yok baya ortaya
             island_ada
             ''Ben can alıp can veriyorum, yar gelmiş s*kimi elliyo'' hjfışafhuışafş
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.