30
8.5.2020
“Bunu Sadece Kendi Ailemden Duydum“ Dediğiniz Sözler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   tugce-cim-diyeceksiniz
   Ölmeye kalktı? Whaaat?? Şöyle oluyor. Diyelim ki biri var ve bu kişi bir anda kriz/atak geçirdi veya hastaydı baş ağrısı tuttu bunu asla “birden rahatsızlandı” şeklinde anlatmazlar olayın büyüklüğü “ölmeye kalktı” ile açıklanır ve herkes o anda orda çok ama çok ama çok önemli bişey olduğunu anlar. Nedennn? Bende bilmiyorum.
    benita
    Tabii kelimesinin sonuna ‘r’ ekleyip konuşurlar. Yıllar öncesinden dalga geçtiğimiz biri ile alakalı bi espriydi. Çok dalga geçtik demekki bizimkilerin ağzına takıldı kaldı 🤷🏻‍♀️ bir de babam bana kızdığında düdük makarnası der
     rockycries
     Lise Neden akranların gibi olmuyorsun? Neden uyumsuzsun? Neden yabani ve insanlardan uzaksın? Bunun gibi birçok şey. Şimdi iyiyiz ama. Akranlarım gibiyim. İyiliği tartışılır.
      sardunya
      Kuzzulkurt! Bilenler gülümsedi bile. Ananemin her kızdığında bize söylediği sözdü. Canım benim.
       tsukyomi
       Klinça. Annem verilen işi yapmadığım zaman bunu söylerdi. Bulgar argosunda sorumluluktan kaçan kişiyi tanımlar. Ama dedemden duyduğum bir kelime var ki, eyvahlar olsun: Şiptarsko djubre. Makedonca'da Arnavut gübresine tekabül eder. Eyvallah dede.
        tachycardia
        "Allah vurmuş" İlk kez babaannem tarafından duyduğum; davranışı ve kılık kıyafeti de dahil olmak üzere beğenilmeyen, hoşlanılmayan insanlar için kullanılan bir tabirdir.
         luciferin_kizkardesi
         Anneannemin bir sürü lafı vardır mesela "Senin lafın benim osturağım" der siniri bozulunca acayip gülüyoruz arada ablam onun taklidini yapar hatta😂 Kayserililerin bir lafı vardır bide "Götümün gadasını al " diye buna da acayip gülüyorum jsiwkwksnsn
          apollonia-corleone
          Estetikli dudağı olan birini görünce maymun götü gibi der babaannem.Aman duymasın demek de yok baya ortaya
           aynenbileader
           Babaannem halama bağ bahçe işleri verirdi sonra yaptığı işi beğenmez amını eşşek sikesice diye bir şey söylerdi. Neden neden!
            hissi-kablel-vuku
            ''siz de anne baba olunca anlarsınız''
             azginteke
             Annem öleli uzun zaman olmuş kişilerden bahsederken 'iyice öldü' der
              samyeli90
              Bitti Kalana derdi anneannem anlamını sordum asla hayatta olmaz gibi bir şeymiş toprak başa derdi bir de o da öl geber demek miş 😂 doğulu falan sanmayın anneannem izmirli kendisi ege yöresine ait sözler mi bilmiyorum gerçi Bir de her şeyendeyim kullanan bir annem var o da anneannemden geçme bende öyle olacam sanırım
               philosophant
               İlk önce AHLAK ondan sonra İLİM ahlaksız insan ilimli ilimli insan ahlaksız olmaz
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.