Zulmün Cezası 809 TL
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   busrawashere
   ne beklenirdi ki?
    cinayetvaraga
    Ben bu adamı bulsam dizkapağına bir el sıksam. sonra da bezbol sopası ile baldır kemiklerini kırsam atsam kenara 1000 lira ile yırtabiliyor muyum?
     yagmurals
     bakmaya kıyamadığın bir güzelliği bu hale getirene tepki göstereceğimiz kadar bu kanun koyuculara da göstermemiz gerekiyor. hayvanların mal olarak görülmesine yüksek sesle karşı çıkmamız gerekiyor. bu güzelim canlıya yapılan, mala zarar vermekle bir tutuluyor. boğazım düğümleniyor. fotoğrafa bile bakamıyorum. yazıklar olsun.
      eski_bi_tanidik
      Az önce haberde de aynı tepkiyi vermiştim. O hayvanın da canı var ve insanlar kadar değerli. Onlarun da bi hayatı var. Bir hayvanın hayatı bitmiş ve bunun degeri 809 tl mi?
       me_out_bye
       Şimdi gelde sövme. Ne istedin şimdi bu köpecikten. Şunun suratına bak 🥺 Yok abi valla bak, yok edilmesi gereken çok insan var. Ama insan hakları cartı cartu diye yaşıyorlar.
        gizemino
        Hayvan hakları konusunda caydırıcı yasalar gelmediği sürece maalesef daha çok böyle haber duyarız :( Artık onların da canlı olduklarını herkes hatırlamalı ve onlara gelen zararlar sonucunda da hapis gibi cezaların verilmesi gerekiyor.
         bright-wizard
         bu adamın ayaklarını kıracaksın o zamn anlayacak.
          _umut_
          Hayvanlara verilen zararın cezası bir hukuk devletine ya da bir yargıca düşmez. Düştüğünde senaryo bu olur çünkü. Can paha biçilemez. Canı ölçemezsin, satamazsın, yaratamazsın, üretemezsin. Bu nedenle can yakan birinin cezası şu kadar azmış şu çokmuş gibi şeyler çok saçma. İnsan da bir hayvan. O da bir hayvan. Bunun cezası da insana değil doğaya kalır zaten ki bildiğim tek bir şey var o da doğa kendine yapılanı asla unutmaz ve aldığını fazlasıyla geri verir. Kötülüğün de fazlasını kat kat geri verir.
           tivayci
           sahipli hayvana zarar veren mala zarar suçu işlemiş sayılıyor. bana en çok koyan bu.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.