Zorlayan Etik İkilem Sorusu!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   entelbukalemun
   Hızlı Giden Bir Trenin Yapacağı Manevra Senin Kontrolünde. Sağa Manevra Çok Sevdiğin Bir Kişinin, Sola Manevra ise Tanımadığın Üç Kişinin Trenin Altında Kalmasına Sebep Olacak. Sağa mı Kırardın Yoksa Sola mı?
    fuckerfukara
    Zeka önemli 1 milyon tane aptal mı yoksa 1 akıllı mı dersen 1 milyon aptala çarparım.ama burada bu belirtilmediği için sevdiğimi kurtarırım
     velevkiozge
     Kişisel gelişimde bu tür sorgulamalar çok fazla yapılır. Ancak bu bir etik sorusu değil, bir benlik sorunsalıdır. Taraflardan kendi benliğine yakın olanı seçen için, kendi gibi olmayanı değersiz görme tanımı yapılırken, bu tercihi karşısındaki için kullanana ise benliğine yabancılaşma eğilimi gösterdiği etiketi yapıştırılır. Mevzu benlik mevzusu gibi görünse de özünde amaçsız bir kıyastır. Dolayısıyla da buradan herhangi bir sonuç çıkmaz.
      me_out_bye
      Kişi çok sevdiğim biri ise onu feda etmemin mümkünatı yok. 3 tanımadığım insana doğru kırarım. Eğer orta halli ise? 3 kişiyi kurtarır. Verilecek mantıklı kararı verir. 1 insanı feda ederim.
       _umut_
       3 kişi katil olabilir. Kötü insanlar olabilir. Sevdiğim kişi zaten iyi biridir ki seviyorumdur. Tabi ki onu kurtarırım. Hatta diğer 3 insan iyi olsa bile sevdiğimi kurtarırım. Sevdiğim dünyadaki herkesten önemlidir.
        eski_bi_tanidik
        Tabii ki de sevmedigim insanlara doru kırardım
         djsinemovic
         Sol ya sağ diyen net yalan söylüyodur. İnsan bencil bir varlıktır herkes sevdiğini seçer
          masumk
          sola kırmayanın a.q
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.