Zor Şartlarda Büyümüş İnsanların Şu Anda İyi Bir Durumda Olmasına Rağmen İstemsizce Devam Ettirdiği Davranışlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Camdaki Kız diye yeni bir dizi çıktı. Instagramda o diziye ait bir sahne gördüm. Türkiye'nin en zenginlerinden olmasına rağmen adam çocukken inanılmaz fakir olduğu için şu anda bile pideye susam koyarken şükretmek için belli bir gram kadar koyuyor. İnce hesaplar biraz daha sıkıntılı da bence bir şekilde zor şartlar altında büyümüş insanlar o zamanda adet edindiği şeyleri şu anki hayatına da taşıyorlar. Mesela ayakkabı almak. Biz eskiden durumumuz çok iyi olmadığı bir zaman diliminde ayakkabılarımız gerçekten eskiye kadar yeni bir ayakkabı alınmazdı. Şimdi de gerçekten ayakkabıya ihtiyacım olana kadar ne kadar bayılsam ve param olsa da yeni bir ayakkabı almıyorum. Ona harcayacağım parayı daha yararlı bir şey için kullanacağım diyerek kendimi teselli ediyorum.
    berat_albayrak_
    Kuran kursunda çektiğim psiko ve fiziki işkenceleri bilionuz, hala tuvalete "şeytanın dişisinden ve erkeğinden allaha sığınırım" diyerek giriyorum...
     moon-night
     annem hâlâ çok fakir gibi yaşamaya devam ediyor anne kendine gel biz fakir değiliz
      tsukyomi
      Araba Mercedes-Benz, ev yıkılıyor. Ama eski Sovyet evlerinin geniş versiyonunu andırıyor içi yav, buradan başka eve taşınasımız yok, kira vermiyoruz en azından. Telefonlar hala eski modellerden, oyunlar dışında lüksümüz yok. Tatil olacaksa oteller yerine kampı tercih ediyoruz. İki maaş toplamında ayda 4200 Leva giriyor eve. Kapitalizmi sevmemenin faydaları işte.
       badideasensei2
       Büyükbabam eskiden ailesi çok fakirmiş ama şimdi gayet iyi bir maddiyata sahip. Her geldiğinde (kış) İdareli para harcama konusunda hep nasihat verir. Eğer evde bir kişi değilde birden fazla kişi varsa hep beraber tek bir odada otururuz. Hem kaloriferi tek bir oda için kullanmak hem de 1 den fazla yerde elektrik harcamamak için. 2 3 km yi geçmeyecek yerler için yürüyerek geri kalanına ise otobüs ile gider. Şehirler arası ya da konaklayacağı yerlerde kendi arabasını kullanır.
        arasserin
        Herhalde çoğu insanda olan bir davranıştır bu söyleyeceğim. paran olsa bile ileride bir şey olur diye onu sevdiğin bir şeylere harcamak yerine sürekli olarak yatırım yapmak
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.