Zincirleme Hikaye
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   1cerenaltay
   Zincirleme hikaye konuşarak oynanan oyunlar arasında en sanatsalıdır diyebilirim. Öncelikle oyunda tek bir kural var o da hikayeyi devam ettirmek. Birinci olan oyuncu bir konu ile bir hikaye başlatır. Bir veya iki cümle kurduktan sonra sıra diğer oyuncuya geçer. Bu şekilde tüm oyuncular hikayeyi devam ettirerek güzel bir sonuçla hikayelerini bitirirler. Tarihe göre sıralayarak hikayeyi devam ettirin. Gerçekten güzel bir hikaye çıkıyor. Anı olarak kalsın ☺️ Başlıyorum: Güzel bir güne uyandığımı ümit ederek gözlerimi açtım. Odama vuran ışık gözlerimi alıyordu.
    cinayetvaraga
    Gece yatarken yağmasını umduğum ve meteorolojinin tahmin ettiği kar yağışı başlamamıştı. içim sıkılarak telefonu elime aldığım gibi kendimi kanepeye attım.
     scp173
     Beyaz paltolu adam cama tıklattı, ama kapıyı açtığım zaman ortalıkta yoktu. Sadece bir mektup vardı. Zarfı narince açtım, içindekileri okudum . Mektupta şunlar yazıyordu
      honeybee
      Kar fırtınası başlamıştı o kadar yoğundu ki göz gözü görmüyordu, fırtınanın şiddetli ile eşyalar, bir bir uçup diğer evlerin camlarına çarpıyordu. Adeta evde hapis durumundaydık nasıl yardım isteyebilirdik, kim bize yardım edebilirdi
       cinayetvaraga
       Buraya gelmemin bir amacı olmalıydı. Bahçe kapısı yerine yosun tutmuş çürük çarık bir palet konmuştu. Paleti kenara çekerken kopek biraz kıpırdandı kıpırdanmasına ama kendine hayrı olmadığını anlayınca doğrulduğu yere yığılıverdi. Semtin kasveti bahçeye de yansımıştı. her yerinde parazit otlar boy salmıştı, aynı onca insanın yaşadığı mahalle gibi. otların arasından geçip kapıyı çalacağım sırada kapı açılıverdi. Havanın kulak kesen soğuğunda içimi alveler bastı. bana doğrulmuş namluya bakakaldım...
        1cerenaltay
        Sanki o çevreye girdiğimde hayat büsbütün değişmişti. Her şey öylesine karmaşık, öylesine umutsuzlaşmıştı. Yolda iki büklüm, bastonuna dayanarak yürüyen yaşlı amcanın gözlerinden bile anlaşılıyordu buranın cansız havası.
         asit
         Köpeğe bakınca içim bir kez daha sızlamıştı. O şaşkınlıkla karışık üzüntü haliyle eve dışarıdan şöyle bir göz attım. Derme çatma, camları kırık, kapıları küf tutmuş, rutubetin kokusu bahçeye kadar geliyordu.
          patronicee
          Köhne bir evin bahçesinden içeriye isteksizce girdiklerini gördüm. Hemen sağda bir deri bir kemik kalmış, tüyleri kısım kısım dökülmüş, halsizlikten havlamayı bile unutmuş kahverengi bir köpek vardı.
           cinayetvaraga
           ... Takip ettikçe etmeye devam ettim. Bir müddet sonra katettiğim onca yolun hatrına geri dönmek anlamsızlaşmıştı. Lakin mahallenin sınırlarını asmış, kendimi derme çatma, tek katlı yapıların dip dibe sıralandığı havaya kesif kömür kokusunun hakim olduğu muhitte bulmuştum. İçimdeki merak giderek tedirginliğe dönmeye başlamıştı...
            yabadabadu
            bir kere daha seslendim ve bana dönüp -ne var aq. Dedi.
             sairsel
             Zar zor ağzımdan çıkan cümleler daha onlara yaklaşmadan havada buharlaşmış olacak ki, sanki hiçbir şey söylenmemişcesine bana aldırış etmeden ağır ağır yürümeye devam ettiler. Yalnız içimden bir ses beynimdeki o anlamsız merakı tetiklercesine peşlerinden gitmemi söylüyor, yanaklarımı kızartan o buz gibi havaya aldırış etmiyordu.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.