Zihnimizin Sürekli Geçmişe Ait Kareler Oynatması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Küçük yaşlarımdan bugüne yaşadığım durum. Hep geçmişte takılıp kalıyorum. Zihnim sürekli geçmişte yaşadıklarıma ilişkin kareler oynatıyor bana. Sonra üzerine saatlerce düşün dur, o olay keşke öyle olsaydı, burada bunu deseydim, şu hiç yaşanmasaydı. Yoruldum.
    mehmet_08
    Bi geçmişim olsaydı belki trafik kazasında hafızamı kaybettim ve kendi ismimi bile hatırlamıyorum
     mrlawyerkk
     Özellikle uykudan önce bir seremoni şeklinde geçekleştiriyor benim zihnim bu gösteriyi. 10 yıl önce yaşanmış olayları dahi tüm incelikleri ile düşünebiliyor, üzerine yorumlar yapabiliyorum. Olan güzel uykuma oluyor. Zihin yönetimim sıfır.
      sedefartuny
      Ne yazık ki. Geçmişte yaşamaktan önümüze bakamaz, yolumuzu göremez olduk. Hep bir keşke, hep bir pişmanlık. Bunu aşmanın bizim elimizde olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olanı, hali hazırda müdahale edemeyeceğimiz durumları boşvermemiz gerekiyor bir yerde.
       benita
       Hepsinin süresi doluyor bir gün, sonra yavaşça kayboluyorlar. O süre dolana kadar da bu durumlar bolca yaşanıyor maalesef
        detokssuyu
        Benim zihnim de aynı şeyi yapıyor, tam olarak an'da kalamama durumu oluyor. Hep geçmiş dönüyor zihnimde var mı bunun bir çözümü? Kendimi ne kadar telkin edersem edeyim, ne kadar bunun üzerine çalışırsam çalışayım hep dünde aklım.
         thetalentedmrripley
         Sağolsunlar canım sıkkın olduğunda aklıma gelip yüzümü güldürürler, kimi zaman öyle salak şeyler gelir ki yattığım yerden kahkaha atarım kendi kendime. Olumsuz anılarıysa çook derinlere kilitliyorum, ne zaman ki artık onlara da gülebileceğim kadar zaman geçiyor, o zaman çıkarıyorum onları oradan.
          peripedia
          Ben zihnimin bana bu oyunu oynamasına müsade etmiyorum, geçmişe takılıp kalmamak tam olarak bu aslında. Unutmuyorum belki evet ama bunları düşünmenin bana bir faydası olmayacağını hatırlatıyorum kendime sürekli. Oldu ve bitti diyorum, değiştiremezsin diyorum, düşünme diyorum ve geleceğe odaklanıyorum.
           _umut_
           Kendimi bildim bileli lanetin olan husus. Sırf onları görmemek için sürekli bir meşguliyet yaratıyorum kendime
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.