26
11.10.2020
Zihnimizin Sürekli Geçmişe Ait Kareler Oynatması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Küçük yaşlarımdan bugüne yaşadığım durum. Hep geçmişte takılıp kalıyorum. Zihnim sürekli geçmişte yaşadıklarıma ilişkin kareler oynatıyor bana. Sonra üzerine saatlerce düşün dur, o olay keşke öyle olsaydı, burada bunu deseydim, şu hiç yaşanmasaydı. Yoruldum.
   0
    tam1peach
    Bi geçmişim olsaydı belki trafik kazasında hafızamı kaybettim ve kendi ismimi bile hatırlamıyorum
     mrlawyerkk
     Özellikle uykudan önce bir seremoni şeklinde geçekleştiriyor benim zihnim bu gösteriyi. 10 yıl önce yaşanmış olayları dahi tüm incelikleri ile düşünebiliyor, üzerine yorumlar yapabiliyorum. Olan güzel uykuma oluyor. Zihin yönetimim sıfır.
      kaaninteyzesi
      Geçmişte beni sinirlendiren ya da üzen kişilere , o ana dönüp laf felan sokuyorum sonra bir havayla cikiyorum ortamdan.. ya da o anda o kişilere vuurp ağzını yüzünü dağıtıyorum. Ancak böyle rahatlatıyorum kendimi . Sonuçta geçmiş malesef ki değişmiyor 🙄😏
       sedefartuny
       Ne yazık ki. Geçmişte yaşamaktan önümüze bakamaz, yolumuzu göremez olduk. Hep bir keşke, hep bir pişmanlık. Bunu aşmanın bizim elimizde olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olanı, hali hazırda müdahale edemeyeceğimiz durumları boşvermemiz gerekiyor bir yerde.
        benita
        Hepsinin süresi doluyor bir gün, sonra yavaşça kayboluyorlar. O süre dolana kadar da bu durumlar bolca yaşanıyor maalesef
         detokssuyu
         Benim zihnim de aynı şeyi yapıyor, tam olarak an'da kalamama durumu oluyor. Hep geçmiş dönüyor zihnimde var mı bunun bir çözümü? Kendimi ne kadar telkin edersem edeyim, ne kadar bunun üzerine çalışırsam çalışayım hep dünde aklım.
          _suveyda_
          Sağolsunlar canım sıkkın olduğunda aklıma gelip yüzümü güldürürler, kimi zaman öyle salak şeyler gelir ki yattığım yerden kahkaha atarım kendi kendime. Olumsuz anılarıysa çook derinlere kilitliyorum, ne zaman ki artık onlara da gülebileceğim kadar zaman geçiyor, o zaman çıkarıyorum onları oradan.
           peripedia
           Ben zihnimin bana bu oyunu oynamasına müsade etmiyorum, geçmişe takılıp kalmamak tam olarak bu aslında. Unutmuyorum belki evet ama bunları düşünmenin bana bir faydası olmayacağını hatırlatıyorum kendime sürekli. Oldu ve bitti diyorum, değiştiremezsin diyorum, düşünme diyorum ve geleceğe odaklanıyorum.
            _umut_
            Kendimi bildim bileli lanetin olan husus. Sırf onları görmemek için sürekli bir meşguliyet yaratıyorum kendime
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.