Zeki İnsanların Genellikle Ateist Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   madashell
   Görmezden gelmeye çalışsak da var bir durum. Aileden alınan din eğitimi sonrası yuvadan uçan gençler daha çok okuyarak, araştırarak dinden uzaklaşıyor.
    ulrich
    Zeki diye biliyorum bu adami.
     arslanbey
     ADEM ile HAVVA cennette güle oynaya yaşarken durduk yere ELMANIN yenmesi sonucunda oluşan birtakım TATSIZLIKLAR ve yaşanan HUZURSUZLUK... ve ardından bir meleğin İSYAN etmesi ve adının İBLİS konulması. iblisin amacının insanları SAPTIRMAK olması ve ALLAH ile bu konu hakkında TARTIŞMALARI. dünyaya iki insanın SUÇU yüzünden SÜRGÜN edilmemiz. baya baya iyi HİKAYE. bu hikayeye AKILLI, ZEKİ insan İNANMAZ. kusura bakabilirsiniz. sizin TERCİHİNİZ.
      sevimsizz
      benim bir sözüm var az okursan cahil olursun çok okursan dinsiz olursun
       salih896
       Saçma bence din inanç ve tercihler zekayı belirlemez diye düşünüyorum her insan farklı yaratılmıştır ateistligi özgürlük sanıp veya cevresindeki kişilere hava atmak için ateist olanların benden daha zeki olduğunu söyleyemezsin
        tsukyomi
        Bir ateist ve dindarın sorunu ele almasına bakalım; Dinde kadercilik vardır. Hakim olan Tanrı'nın hikmetinden sual olunmayacağına, o böyle gördüyse kabullenileceğine, sorgulanırsa dinden çıkılacağına inanılır, kısaca görünmeyen bir varlığın asla çiğnenmeyecek buyruğu altındasındır. Dindar sorunun da çözümün de Tanrı'dan geldiğine inanıp, aşırı efor sarfetmeden kaderine güvenirken ateist sorunun görünmeyen bir varlıktan geldiğine değil, bir problemden kaynaklandığına inanır. O problemi bulur, nasıl çözerim diye düşünür, hamlelerini hesaplayarak harekete geçer ve zor da olsa problemi çözer. Kaderciliğin kolaylığı sorunu Tanrı ile paylaşmak iken, ateist sorunla başbaşadır ve onu kendi kendine çözmek zorundadır. Elbette ateistler üstün zekalı, dindarlar kolaycı demiyorum yanlış yere çekilmesin. Burada bahsettiğim yüksek IQ değil, sorunu sınır olmaksızın tüm yönlerden ele almak. Bunu yapabilen da zeki bir insandır zaten.
         furkanbozkurt
         Böyle genellemeler yapıp insanları ayrıştırmak neden??? Ben senin savunduğun bu savı nice zeki Müslüman kardeşime hakaret sayarım
          buse01
          Off bu başlıkta iyi duyar kasılır valla.
           leafgoat
           konu ile ilgili bir kaynak var mı ? yok sa kaynak direk götünüz mü ?
            beyzaaa---
            Zekiyim ama ateist değilim . Teorin yanlış
             gulun
             Geçen onedioda İq testi en yüksek ve Zeki insanların özelliklerinde vardı bu “‘ateist’”olma durumu:)editör belirliyor çünkü bu durumu:p ne diyebilirim ki..iq testleri hatalı ya da yapmaya çalışılan belli bir algı var.sadece şunu bilelim bir insanın çok Zeki olduğuna veya gerizekalı olduğuna belirli bir düzeyde zekaya sahip insan karar veremez. mesela Zeki insan birinin gerizekalı olduğunun aslında farkına varabilir ama kimse etrafta bunun ayrımını yapmıyor farkettiyseniz ‘sen salaksın benimle iletişim kurma iqmu düşürüyorsun’ diyen birine denk geldiniz mi hiç? Bunu söyleyenin de ondan farkı yoktur zaten eğer yüksek zeka bahsedilen şeyse.çünkü her zaman etrafında onun algısına ulaşamayan biri illaki olur.sosyallik için de iletişimi kesmemesi idare etmesi icab eder. Bu yazdıklarım ayrı tabii Asıl mesele;günümüzde insanların dinsizliği ‘Kendilerine göre mantıklı’ açıklayabilmeleri için dini kabul edilen bir takım şeylere vakıf olmaları ve bunları bertaraf edecek fikirlere sahip olanları gerekir. —zira diğer türlü olanlar da var görüyoruz dalga konusu oluyorlar.—bu da bilgisi olmayan insanda ‘vay ne kadar Zeki demek bir şeyler biliyor ki aklıyla dinsiz oldu 🧐🤔 ‘algısı oluşturuyor doğal olarak. Yazıyı okuduysanız bu yazı tamamen benim fikrim olumlu olumsuz düşünceleriniz olabilir tabii. Sadece şunu söylemek istiyorum.zeka ve akıl açısından üstün olan insan fikirlere ve düşüncelere saygı duyar.İslami olarak bu olayı ele almayacağım.. zira bu platformda sayısı oldukça fazla olan inanmayan insanlar tarafından dinimi küçümsenmesini sağlamak yalnızca karşı görüş için ahlaki zarar olacaktır.sadece şunu söyleyebilirim hiçbir şeyden haberi olmayan insan bile aklıyla bir yaratıcının olduğunu bilebilir.-h.z Allah akıl ile bilinir.-inanma içgüdüsünü içimize doğanın koyduğuna inanmıyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.