8
3.7.2020
Zeki İnsan vs Çalışkan İnsan
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rarero
   Zeki insanın algılaması kolay olduğundan çok çalışmasına gerek kalmıyor. Bu inkar edilemez bir gerçek. Ancak başarılı insanlara bakıldığında çalışkan olduğu görülüyor hep. Sanırım zeki insanın rehaveti oluyor ve uğraşma olayına girmiyorlar. Çalışkan insan zeki insana nazaran daha çok çalışıyor belki ama kazanan da o oluyor.
    burakb_
    Özellikle akademik dünyada çalışma olmadan olmaz.
     mavicaydanlik
     Tc kendini Zeki sananlarla dolu :)
      benita
      Zeka tek başına yeterli değil bence de
       ahmetsakar
       yalnızca zeki olan insan boş insandır. sadece tesadüfen bir şeyleri yapabilir. çalışkan olmak ve bunun yanında istikrarlı olmak hepsinden önemli. yıllardır zeki olduk eşşşşşekten farkımız kalmadı.
        dr.rock
        Zeki insan sadece altı çizili yerleri okuyan insana denir
         zodyakli
         Yıllarca kendimin zeki olmadığını söyledim durdum. Buna ikna edildim aslında ama sonra bir de ne göreyim abi ben zekiyim. Bunu fark edince çok mutlu olmuştum. Belki zeka çok önemli değil ama yıllarca ben zeki değilim diye ortada gezince sonra zeki bir insan olduğunu fark edince insanın bir öz güveni yerine geliyor.
          ssllhh
          Zeka ama hangi zeka ? sayısal sözel ? ben mesela matematiği çok severdim geometri falan , anlardım da çözerdim de,öyle dünyaları çalıştığımdan da değil hani gider en zorunu çözerdim kitaptan işi bitirirdim. Sevdiğim için yani.Sadece bunlardan dolayı tıp kazandım. Ama sözel mi ? Aman abi evlerden ırak. YGS 2016 ; t 9y s 9y 1b m 2y f 2y LYS zaten sayısaldık direk.Neden detay paylaştım , bilmem yazdım işte. Şimdi yine çıkarlar hede hede diye hava yapıyosun hede hede. Kardeşim kim dedi size tıp dünyanın en iyi muhteşem şeyi diye , belki çok memnun değilim, ki evet ezber kısmını sevmem mesela. Ama Türkiye'de de iyi bir meslek diyebilirim. İyi yani anadan babadan zengin değilseniz , sevdiğiniz işin peşinden koşabilecek kadar özgür değilseniz ve gitme imkanınız varsa olabilir. Ama zorlayarak da çok olmaz yani. Tıp bu sömürür adamı :)
           cherry-cupcake
           zeki insan ne olursa olsun bi adım önde. salak insanlarla uğraşmak inanılmaz zor.
            rotasizkerim
            tam arasındayım ne çok zeki olacaksın ne de çok çalışkann sırtından geçindirme arasında ol!
             hakanadar
             Kurnaz ve uyanık olmak gerek
              moonlight3rd
              Ben ne zekiler gördüm, bi dakika çalışmaz. Ben ne çalışkanlar gördüm, gerizekalı.
               enginarkalbi
               Herkesin çalışmadan başarılı olan bir arkadaşı olmuştur muhakkak...
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.