Zamanın Doğrusal Olmama Olasılığı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Tüm gün Atiye'nin ikinci sezonunu izledim arkadaşlar o yüzden bu bağlamdaki başlıklarımı mazur görünüz. Eminim sizde aklınızın bir yerlerinde bu soruya bir cevap arıyorsunuzdur. Hep birlikte üzerine bir düşünelim bakalım.
    me_out_bye
    Soru anlaşılamadı. 🤔 Atiye izlemedik.
     okadin
     Ben de dünden beri Atiye izliyorum ve evet kendi kendime bu soruyu soruyordum. Aslında zamanın lineer olmadığı çok uzun zamandır konuşuluyor. Reenkarnasyon gibi bir durum da başlı başına buradan türüyor zaten.
      gregory_
      Başlığa bakıyorsun sonra girince Atiye ,neye umutlandıysam!!??
       tsukyomi
       Zaman döngüseldir. Tarih tekerrür eder deriz ama aslında tekerrür etmez, geçtiği çizgiden bir daha geçer. Dünyanın güneş etrafında dönmesi gibi düşünün. Yani daha önce yaşanan doğal afetler, hastalıklar, savaşlar ve siyasal/toplumsal sorunlar tekrar yaşanacaktır. Fakat kaderle karıştırılmaması gerekir, yaşananlar aynı olabilir ama kaderden farklı olarak nasıl sonuçlanacağı insanın elindedir. Tarih bu yüzden yazılır: zaman aynı noktaya geldiğinde o noktada yapılan yanlışların tekrar yapılmaması için. Tabi şu zamana kadar insanların bu konuda pek de akıllandığını sanmıyorum, yine bir düzensizlik doğacak, düzensizlikten yeni bir düzen doğacak ve yine bozulacak, mükemmel bir kısır döngü.
        peripedia
        Bence değil. Zaman görecelidir evet ama doğrusaldır aynı zamanda. Akar durur. Zamanın doğrusal olmaması birçok felaketi beraberine getirir ve insanoğlu bir adım ileriye gidemezdi.
         ladydisko
         jeremy bearmiy şeklinde işliyor bence
          detokssuyu
          Öyle olsaydı şimdiye bir şekilde çözerdik bunu diye düşünüyorum. Atiye'de beynim yandı zaten. Öyle bir dünyada yaşayamazdım. Dünya nüfusu yarı yarıya düşerdi benim gibi zamanın doğrusal olmadığı bir evrende yaşamayı reddedecek birçok insan tanıyorum.
           sedefartuny
           Olabilir. Bazen çok alakasız yerlerde, kalabalık gruplarda daha önce gördüğüm ama o an orada görmemin imkansız olduğu yüzleri görüyorum. Yüz hafızam sağlamdır bu arada.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.