Zaman Her Şeyin İlacı mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   roar
   Bir yerde okumuştum. Zaman eğer her şeyin ilacı ise fazlası intihara girmez mi? diye bir söz. Haklı olabilme durumu çok fazla. Şöyle düşünelim. Bir şeyin olmasını istiyoruz. Elimizden geleni asgari sürede ortaya koyduk ve sonuçlanmasını bekliyoruz. Uzun bir zaman gerektiriyor tabii bu durum. Zaman geçtikçe stresimiz artıyor sonuca karşı. Olumlu olması ve olumsuz olması gibi iki ihtimal var çünkü. Şans bizden yana gülerse çok vakit kaybetmeden oluyor. Ola ki gülmezse beklemek zorundayız. Beklenilen süre içerisinde yıpranma payı giderek artıyor. Tahammül seviyen azalıyor. Sonuç olumsuz olursa daha da yıkılıyorsun. Olumlu olsa da az biraz sevinip yıpranmanı düzeltmeye çalışıyorsun. Aksi durum mümkün değil mi? Elbette mümkün. Çok zor bir durum yaşamışsınızdır. Zamanla acısı hafifler. Hayata dönüşünüzle normale dönersiniz yavaş yavaş. Aklınız başka şeylerle meşgul oldukça daha az düşünür daha az hissedersiniz. Bu açıdan da bir ilaç olarak değerlendirmek mümkün oluyor tabii ki.
    cokbilmisdegilcokbilen
    Unutturmuyor, ancak alıştırıyor bence
     selessq
     zaman her şeyin ilacıysa skiyim eczaneleri
      sadiksay
      Zaman yaşamın bir ilacı , bitince gidersin ancak gidenleri döndürmez . Her keşkekimizi , kırıklığımızı zamanın oluşturduğu tozlu raflara kaldırır günü geldiğinde indirip iç çekeriz . Zaman bir şeylerin ilacıysa benim zamanım bitince tedavi gerçekleşir .
       busrawashere
       uyuşturucudur
        sedefartuny
        Nerden duyduğumu ya da nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama bir söz vardı " Zaman değil sevgi her şeyin ilacıdır." diye. Bence zaman da sevgi de her şeyin olmasa da çoğu şeyin ilacı. Acımızın üzerinden zaman geçtikçe o acıyı daha az hissetmeye başlarız ya da birinden sevgi ve ilgi gördüğümüz zaman yine tüm acılarımızı bir kenara atarız. Sadece en karanlık günlerimizi atlatmak için sabır gerek bize birazcık sabır.
         fuckerfukara
         Kullanıldıkça ölüme daha fazla yaklaştıran bir şey ilaç olamaz
          mevsimlerdensnbahar61
          En azından acıların kabuk bağlıyor
           redblack
           Oyle bir sey olsa eczanede satardik 🤘
            sinek_valesi
            Aslında değil. Zaman sadece ehlileştiriyor, alıştırıyor. Hele de gerçekse, unutmak mümkün değil. Yıllar sonra dahi hatırlandığında o günkü acı hissedilir.
             raselika
             Vallahi yaşadığım ayrılıklarda en güzel ilaç zaman oldu benim için. Zaman olmasa, zaman akmasa nasıl unuturdum, nasıl aklımdan çıkarırdım hiç bilmiyorum. Ayrıca zaman ilaç olmasa yeniden sevmeyi de yeniden güvenmeyi de yaşayamazdık. Zaman unutturan bir ilaç. Aynı zamanda da insanın kendisini yenilemesini sağlayan bir ilaç.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.