Zaman Her Şeyin İlacı mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   roar
   Bir yerde okumuştum. Zaman eğer her şeyin ilacı ise fazlası intihara girmez mi? diye bir söz. Haklı olabilme durumu çok fazla. Şöyle düşünelim. Bir şeyin olmasını istiyoruz. Elimizden geleni asgari sürede ortaya koyduk ve sonuçlanmasını bekliyoruz. Uzun bir zaman gerektiriyor tabii bu durum. Zaman geçtikçe stresimiz artıyor sonuca karşı. Olumlu olması ve olumsuz olması gibi iki ihtimal var çünkü. Şans bizden yana gülerse çok vakit kaybetmeden oluyor. Ola ki gülmezse beklemek zorundayız. Beklenilen süre içerisinde yıpranma payı giderek artıyor. Tahammül seviyen azalıyor. Sonuç olumsuz olursa daha da yıkılıyorsun. Olumlu olsa da az biraz sevinip yıpranmanı düzeltmeye çalışıyorsun. Aksi durum mümkün değil mi? Elbette mümkün. Çok zor bir durum yaşamışsınızdır. Zamanla acısı hafifler. Hayata dönüşünüzle normale dönersiniz yavaş yavaş. Aklınız başka şeylerle meşgul oldukça daha az düşünür daha az hissedersiniz. Bu açıdan da bir ilaç olarak değerlendirmek mümkün oluyor tabii ki.
    redblack
    Oyle bir sey olsa eczanede satardik 🤘
     mevsimlerdensnbahar61
     En azından acıların kabuk bağlıyor
      cokbilmisdegilcokbilen
      Unutturmuyor, ancak alıştırıyor bence
       _umut_
       Evet her şeyin ilacıdır. En etkili silahı ise ölümdür. Dünyadaki en büyük acıyı da çeksen sonunda ölürsün ve o acı yine son bulur. Bir diğer silahı da alıştırmaktır. Acıya alışırsın, adapte olursun. Durumlara alışırsın. Fiziksel veya ruhsal yaraların kapanır zamanla. Bence herşeyin ilacıdır
        fuckerfukara
        Kullanıldıkça ölüme daha fazla yaklaştıran bir şey ilaç olamaz
         badideasensei
         ağrı kesicidir yalnızca alışırsın
          hogwartsmektubugelmeyen
          Yok ya benim için değil yani ben unutamam
           raselika
           Vallahi yaşadığım ayrılıklarda en güzel ilaç zaman oldu benim için. Zaman olmasa, zaman akmasa nasıl unuturdum, nasıl aklımdan çıkarırdım hiç bilmiyorum. Ayrıca zaman ilaç olmasa yeniden sevmeyi de yeniden güvenmeyi de yaşayamazdık. Zaman unutturan bir ilaç. Aynı zamanda da insanın kendisini yenilemesini sağlayan bir ilaç.
            sedefartuny
            Nerden duyduğumu ya da nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama bir söz vardı " Zaman değil sevgi her şeyin ilacıdır." diye. Bence zaman da sevgi de her şeyin olmasa da çoğu şeyin ilacı. Acımızın üzerinden zaman geçtikçe o acıyı daha az hissetmeye başlarız ya da birinden sevgi ve ilgi gördüğümüz zaman yine tüm acılarımızı bir kenara atarız. Sadece en karanlık günlerimizi atlatmak için sabır gerek bize birazcık sabır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.