Z Kuşağının Tadamamış Olduğu Duygular ve Zevkler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   brtaks
   80ler ve 90 ların ortalarına kadar doğan çocukların gördüğü fakat 2000 lerin başı ile beraber biten alışkanlıklar, faaliyetler, mahalle ve komşuluk kültürü vb şeyler hakkında görüşleriniz nelerdir ?
    merve_aka_demon
    Açıkçası ben bu insanların girdiği tripleri anlayamadım. Ben de Z kuşağındanım. Ezana kadar sokakta oyun da oynadık, piknik de yaptık, torpil de patlattık, leblebi tozu da yedik vs. Z kuşağı 97-2012 yılları arasında doğanları kapsıyor yani bir çok kişinin aklına tabletin telefonun başından kalkmayan bir kuşak geliyor ama ben çocukken dokunmatik telefon bile yoktu :D?
     onr_acbdmss
     Abi yeter nedir bu Z kuşağı muhabbeti ya? Arkadaş önüne gelen Z kuşağı öyle Z kuşağı böyle diyip duruyor. Niye ayrım ve küçümseme yapıyorsunuz. Ben Z kuşağıyım çok da memnunum. Birileri çıkıp x ve y kuşağını eleştirse ya. Ülkenin içine edenler onlar. Z kuşağına örnek olamayan onlar.
      miller
      mahallenize seyyar salıncak hiç geldi mi bilmiyorum ama on numara aktiviteydi. hazır ramazan yaklaşıyorken bi görün istedim. çocuklar bu adam gelirdi biz de 5 kuruş falan verip binerdik sıraya geçerdik.
       maskoff
       tamam şimdi canavar gibi oyunlar oynanıyor bilgisayarlar, konsollar çok gerçekçi ama söyleyin şurada gelecek olan "l" çubuğunu beklemenin verdiği zevki verebilirler mi? ve eğer adana'da yaşıyorsanız mahallece halı yıkamak kesinlikle. belki başka yerlerde de vardır ama çocukluğuma dair en eğlenceli anlar onlardı :)
        rahat
        sinek arabasının arkasına asılarak mahalleyi gezmek. o toz bulutunun ardından saatlerce eğlenmek, kaçmak, kovalamak...
         sardunya
         navigasyon olmadığı için ailece gidilen gezilerde kaybolmak. ufak çaplı bir panik hali. arabanın radyosunun sesinin kısılması. annenin yoldan geçen birilerinden yol tarifi almak için babayı ikna etmeye çalışması. babanın inatla kimseye sormadan yolunu bulmaya çalışması. biraz daha kaybolmak ve aslında kaybolurken daha çok keşfetmek... şimdi her şey çok planlı. neler yapacağımız çok net çizgilerle çizilmiş. ekrana bakıp yön buluyoruz ve etrafımıza bile bakmıyoruz.
          unutulmus
          ev telefonundan arkadaşı aramak çok güzeldi. mesela telefona abisi çıkarda ve kekeleyerek arkadaşınızı isterdiniz. şimdi 10 tane yerden ulaşıyorsun istediğin kişiye. bu ulaşılabilirlik herkesten kolayca sıkılmamızı sağlıyor. gençler, size bir abla öğüdü. birisinden hoşlanıyorsanız onun ne yaptığını sosyal medyadan takip edip durmayın. orası yalan bir dünya.
           sedefartuny
           Apartman arkadaşları ile apartmanda piknik yapmak. Şu aktiviteyi o kadar özlüyorum ki. Linkler, cipsler, türlü türlü yaratıcı oyunlar. Üzgünüm Z kuşağı.
            benita
            Sokakta dilediğince akşam ezanına kadar oynayabilmek
             dunyabarisi
             90larda mutluluk bedavaydı. Şimdilerde parayla almak zorunda oldukları için onlar adına üzgünüm
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.