Z Kuşağının En Şanssız Jenerasyon Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Sürekli olarak teknoloji ve beraberinde getirdikleri, tutumları ve davranışları yüzünden hedef gösterilen ve linç edilen z kuşağının aslında en şanssız jenerasyon olma gerçeği. Evet belki diğer zamanlara göre nispeten daha iyi bir zamanda doğmuş olabilirler. Ellerindeki imkanların çok gelişmiş olması ve onların bunlara şükretmemesi konusunda da topa tutuluyorlar fakat kimse içinde bulundukları kötü durumdan bahsetmiyor. Adamların büyük bir kısmı doğru düzgün sokakta koşamadan bebeklerinde sussunlar diye verilen telefon ve tabletle büyüdüler. Küresel ısınma, covid-19 virüsü, kuraklık tehlikesi, ülkelerde dış gerginlikler. O kadar şey üst üste geliyor ki bu nesil için gerçekten çok üzülüyorum. En deli dolu çağından çoğu hatta x ve y arasında kalmış biri olarak kendimi de dahil etmem gerekirse çoğumuz dışarı çıkamıyoruz, sosyalleşmiyoruz. İçimize doğru büzülmekten başka bir şey gelmiyor. Doğduğumuzdan beri dünyada o kadar savaş olmasa bile hemen hemen bir savaş kadar etkili olan gerginlik ve krizler oldu ki hiçbirimizin sağlam bir psikolojiye sahip olduğunu düşünmüyorum.
    lutfen-ama
    Bu hayat hiçbir zaman kolay olmadı. Kuşak kuşak ayırmayı bırakın. Herkesin kendince yaşadığı zorluklar oldu ve olmaya da devam edecek ne öncekilere kolaydı hayat ne de sonrakilere kolay olacak.
     gregory_
     Z kusagi şanssız belki ama gayet iyi geliyorlar, hesap soracaklari insanlar da hala haklarinda atip tutuyor. Kim şanssız henüz bilmiyoruz da tam olarak.
      ggggggg
      Z kuşağı şansızsa alfa kuşağı daha beter şanssız.
       kania_
       Bence şanssız değiliz.hatta en şanslı kuşaklardan biri olabiliriz
        diocubacito
        Şanssız değiliz tiktok üzerinden Z kuşağını gömüyorlar aq
         sedefartuny
         Y kuşağıdır o. Bir önceki nesilden daha eğitimli olup daha az gelir elde eden ilk ve tek kuşak Y kuşağı imiş arkadaşlar. Şu talihsizliğe bakar mısınız? Her kuşağın konjonktür dahilinde belli başlı talihsizlikleri var tabii. Z kuşağının eğitim hayatı için pandemi mesela. Gerçi pandemi her kuşağı olumsuz etkiledi ama okullarını bu süreç öncesinde bitirebilenler daha şanslı.
          efla_tun
          yapacak bir şey yok artık 🤷‍♀️ dünyanın sonuna doğmuşuz
           samyeli90
           Bence en şansız nesil Alfa olacak (Z den sonra gelenler)2018 ya da 2020 den sonra doğanlar
            detokssuyu
            Bu ülkede hangi jenerasyon şanslı ki? Ha en mevzusu tartışılmaz bir şekilde z kuşağına ait. 18 yıl mevzuları falan doğal olarak.
             hogwartsmektubugelmeyen
             Nedir bu sonu gelmez Z kuşağı muhabbeti anlayamadım
              40cmcetvelrevised
              2 Dünya savaşı görmüş nesle ne diyebiliriz peki? Benim kabilem yaşamım boyunca 10 kere yandaki kabile ile savaştı. 1. KokoMolokono Savaşı, II. KokoMolokono Savaşı, III. KokoMolokono Savaşı, IV. KokoMolokono Savaşı, V. KokoMolokono Savaşı, VI KokoMolokono Savaşı, VIII KokoMolokono Savaşı, IX KokoMolokono Savaşı, Sonsuzluk Savaşı da son savaşın ismi. Aslında son savaş olmadı onun yerine kabilecek Avengers Infinity War filmini izledik. Ama sonra 9 sayısı az geldi ondan son savaşın filime gitme olayının olduğunu yazdık tarihin tozlu sayfalarına. 40 cm out.
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.