32
7.10.2020
Z Kuşağının Altı Dolu Eleştiri Yapamaması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rarero
   Şimdi her ne kadar olumsuz anlamda eleştiriyor olsam da Z kuşağı denilen genç neslin bizim neslimize göre eleştirme cesaretleri, başkaldırmaya yönelik birliktelikleri oldukça güzel. Ancak şöyle bir sıkıntı var ki öğrenmekten çok uzaklar. Biz eleştirmeyi pek beceremedik belki ama öğrenme konusunda başarılı ve okuyan bir nesildik. Konuşurken altı boş konuşmamaya dikkat ederdik. Yapmak için yapıyor olmazdık. Ama itaat kültürü ile yetiştirildiğimiz için başkaldırı cesaretimiz olmadı genel olarak. z kuşağı dediğim gibi bu konuda oldukça başarılı belki ama öğrenmeye uzaklar. Sadece kafalarına yatmayan şeyleri alenen olduğu gibi eleştiriyorlar. Arka planını, bu sürece sürükleyen şeyleri, düzeltemeye yönelik olabilecek fikirleri geliştirmekten oldukça uzaklar.
    gregory_
    Neye göre bu yargı, doldur altını az daha.
     dr.rock
     Her kuşağın kendine göre güzellikleri var Bakalım Z kuşağı nası saçmalıklar görecek Keşke ömrüm yetsede görüp gülsem
      cinayetvaraga
      Z kuşağının gündelik alışkanlıklarından doğan bazı ses getirici olaylar onlara prim yaptırıyor son yıllarda ama hep bir "wow" efekti ile hareket ediyorlar. Teknoloji yoğun hayatlar. Farklı oluşumlar onlarla gelecek, hatta milliyet kavramı onların yaşam tarzlarıyla beraber kökten çatlamaya başlayacak belki de. lakin bunlar hep onların alışkanlıklarından mütevellit olacak. bilinç ve bilgi, kişisel gelişmişlik derseniz işte o noktada sıkıntılı bir kuşak olacakları kesin.
       djsinemovic
       Bir yerde okumuştum, ne kadar doğru bir kaynak hatırlamamakla beraber, tarihte ilk yeni nesil çok kötüye gidiyor temalı yazı sümer tabletlerinde bulunuyormuş. Yani bu boomerları memnun etmek imkansız gençler takılın kafanıza göre
        husnucoban
        allasen... sizin neslinizin öğrenmeye, araştırmaya meraklı hali bu mu
         redblack
         Akşam işten çıkmadan bi z kusagi ile iletisim sorunu ornegi: -Beni abi gonderdi. +Hangi abi gonderdi seni? -Oradan geliyorum. +Orası neresi? -İlaç almami söyledi. +Hangi ilaç? Kim gonderdi? Nereden geliyorsun? -Parasını yarın birakacakmiş. +Kim o abicim? Tepemin tasinin atmasina ramak kala telefon caldi, kendini tanitti, ilaci istedi, cocuga verdim gonderdim.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.