5
23.8.2020
Yüzsüz Akraba Problemleri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   yarabandibey
   Üç kişilik çekirdek aile evimize 7 kişilik akraba ziyareti aldık. İzmir’de yaşadığımız için bizim evi yazlık olarak kullanıp gezip akşam gelip bizde kalıyorlardı. Alenen artık gidin diyene kadar da gitmediler.
    okadin
    Onlar ziyarete geldiğinde kahvaltıdan başlayarak 5 çayı ve gece çorbası da dahil olmak üzere tüm ikramları yapılan yüzsüz akrabaların kendi evlerinde misafirlerini bir çay ile ağırlaması. Tamam kimse aç değil ama bunun adı misafiri değersiz addetmektir.
     samyeli90
     Hiç muhatap olmuyorum açıkcası onlar gelince ben evde olmuyorum işim çıkıyor 😂
      hogwartsmektubugelmeyen
      Sürekli ararlar bir şey isterler bir de üstüne arkandan konuşurlar.
       army-bts
       4 yıl hem çalışıp hem üniversite okuyup, öğretmen olunca 1 yıl evde kpss çalıştığım süreçte hayatım boyunca 1 lira harçlık vermemiş, üniversite boyunca 1 kere arayıp nasıl olduğumu sormamış ve 2 oğlu da üniversite barajını geçemediği halde 2 yıllık üniversitelerde okuduğu, özel yurtlarda kaldığı ve okul bitince babası gibi çiftçilik yaptığı 90lardan beri haber izlemeyip toplumdan ve gündemden uzak bir akrabadan '' okudunuz da ne oldu okul bitince benim bildiğim işi olur insanın siz evde yatıp duruyorsunuz, anneniz çalışacak siz yiyecek misiniz'' lafını kpss ye 20 gün kala günde 7-8 saat ders çalıştığım bir dönemde duymak. Sistemi, sınav tarihini, hazırlanma sürecimi bilmene gerek yok da biraz adabımuaşeret...
        noobzac
        Akrabalar arası ilişkiler kapsamında irdelenir.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.