Yüzleşmemiz Gereken Bi' Gerçek: "Biz Türkler, Dünya Güzellik Standartlarına Asla Uymuyoruz"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Yani çirkin bir millet miyiz? Evet arkadaşlar, kabul edelim. Çirkiniz. Türk kadınları ya da erkekleri demiyorum. Evet topyekun bir genelleme yapıyorum çünkü gerçek. Acı da olabilir bazılarınız için. 2018 yılıydı sanıyorum Ankara'da gerçekleştireceğimiz uluslararası bir organizasyon için Kazakistan'dan misafirlerimiz geldi. 20 kişilik bir grup doğrudan benim sorumluğumdaydı. Haliyle grup lideriyle ortak bir frekansta buluştuk, iletişimimiz gayet iyi derken. Beyefendi benimle fotoğraf çekmek istedi. Toplu olarak çekelim, organizasyona dair ibareler de olsun çabam karşılıksızdı çünkü selfie'ydi derdi. Kırmamak adına objektife gülümsedim, bir fotoğrafımız oldu. Bir yarım saat içerisinde sanırım grup liderinin üçüncü telefonu çaldı, tabletini çantasından çıkarması falan gerekti. Benim daha çok kamera olarak kullandığını düşündüğüm telefonunu elime tutuşturdu ve ben bir WhatsApp mesajı ile yüzleştim arkadaşlar. "TÜRKLER ÇİRKİN" Şahsıma söylenmiş bir cümle olsa bu kadar alınmazdım belki ama kendime de şaşacağım bir boyutta bir üzüntü bir iç burkulması yaşadım. Etkinliğin geri kalan günlerinde ne yaptım tahmin edin. Tüm milletlerin misafirlerini tek tek inceledim yeri geldi stalkladım ve karar verdim gerçekten aralarında en çirkinleri biziz. O Kazakistan'lı kadınlar neredeyse sıfır makyajla bir güzeller ki sormayın. Ben de o sırada rujumun beşinci katını falan geçiyorum. Çalışma arkadaşım sakalını tarıyor falan.
    kania_
    Tamm çok güzel yada yakışıklı insanlar var ama genel olarak çirkin herkes bngnffdcd
     moon_night
     "Bu dahil hiçbir genelleme doğru değildir."
      a.l.p.o.l.l.o.n
      Yooo ben yakışıklıyım. Maşallah'ım var. Masküler olunca taş gibi olurum. Sakalsız gözlüksüz vede tüysüz kesinlikle manken olurum
       mevsimlerdensnbahar61
       Yani öyle bi çabamızda yok en azından bence öyle
        gregory_
        Ne yapican dünyayi TSE bu yüzden kuruldu.
         sairsel
         Çünkü bizim kendimize has özelliğimiz ve güzelliğimiz var 😉
          tsukyomi
          Şuraya ne zaman girsem bir yanık kokusu geliyor, bir bakıyorum diplomam tutuşmuş. Bakın 3 farklı milletten 5 sosyolog Aralık'tan beri insanların düşüncelerini anlayabilmek için deli gibi çalışıyoruz, öyle ki doğru çıkarım yapabilmek için ekstra 1 ay daha tanındı. 4 ay + 5 sosyolog + sadece 1 konu hakkındaki düşünce. Ama bunlar yaldır yaldır bir avuç insandan çıkarım yapıp kesinliği su götürmez bir bilgiymiş gibi satıyorlar vasat altı çıkarımlarını. Güzellik görecelidir, bugün bunu 2. yazışım ama üçüncüyü de yazdırırsınız inanıyorum.
           mrsnl33
           Güzellikle,milliyetin,ırkın ne ilgisi var ki?Kendisine bakım yapan,özen gösteren bir kadın zaten güzeldir.
            mrlawyerkk
            Gen meselesi gen. Ortalamayız bence. Elbette bizden çok çok daha güzel milletler var ama biz de o kadar berbat değiliz bence.
             maresalizm
             Abi çirkinliği boşver ya. Biz kendimizi geliştirelim. Dünyaya açılalım. Çirkinliği boşver aqü
              kitaptakikurt
              gören de italyan erkeği bunu dedi sanıcak ha.allahın kazakistanlısı demiş.g*tümü açsam onun o s*kik çekik suratından eminim daha güzeldir🤣
               peripedia
               Ortalamayız diyelim ya çirkin değiliz belki ama pek bir güzelliğimiz olduğu da söylenemez. Üzerinize çok alınmayın arkadaşlar ya yapacak bir şey yok.
                kisi
                Genelin genetiği İskandinavlar kadar kendinden iyi görünümlü yapmıyor bizi. Ancak asıl sorun bu değil. Asıl sorun genelin kendini yeterince geliştirmemesi, kendine düzgünce dikkat etmemesi. İzmir'in kızları güzel deriz mesela. Birkaç kez gittim ve diğer yerlerden üstün bir güzellikleri olmadığını gördüm. Ancak giyimleri, saçları, hareketleri, konuşmaları, etkileşimleri, formları vs. diğer bölgelerden çok çok daha iyi. İnsanı çekici yapan da bu. Manken gibi doğmadım deyip bırakırsan olmaz. Sporunu yapacaksın, konuşmana dikkat edeceksin, kendine yakışanı seçeceksin, duruşunu toparlayacaksın, insanlarla düzgünce etkileşime gireceksin vs. Bunları yaparsan 3/10'dan 10/10 olamasan bile 7-8/10 olursun. Başarıya giden yol çalışmaktan geçer. Kendini de çalışacaksın. Edit: Daha iyi anlaşılması için farklı bir yerden örnek vereyim. Bir Ferrari araba düşünün. Fabrika çıkışı güzel. Estetik harikası. Bir de Japon tarzı modifiye edilmiş bir araba düşünün. Sokakta görüp beğenmediğiniz arabalar aksesuarlarla, boyalarla, çeşitli şekil ve yazı çıkartmaları ile öyle güzel ve karizmatik oluyor ki Ferrari yanında sönük kalıyor.
                 samyeli90
                 Sen bir darbe yedin diye bizi niye abluka altına alıyorsun ki kendi suratına baksın
                  nekadarterbiyesizsin
                  '' Başka insanların yada dünyanın standartlarına uymuyorsam bende kendi standartlarımı kendim yaratırım! '' Sözü geldi aklıma aslında ne kadar da dert edinen varmış bu konuyu...
                   timon
                   Kafile Kazakistan'dan değilde Polonya'dan gelseydi bileklerini keseceğini düşündüğüm kişi beyanı.
                    eflayilmaz
                    Sizden ve saçma sapan güzellik algılarınızdan bıktım. Bence çok da güzel bir ülkeyiz, çeşitlilik var bir kere
                     dunyabarisi
                     Dünyanın çan eğrisiyiz
                      brtaks
                      Ülkenin yarısı orclara benziyor. Çirkin değiliz diye iddia eden olursa kadıköy balık pazarında, üsküdar sahilde 10 dk yürüyüp gelip geçen tiplere bakmasını tavsiye edebilirim kendisine.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.