Yurt Dışında Yaşayınca Başının Göğe Ereceğini Sanmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bay_tonymontana
   1700€ asgari ücreti 1700x10=17.000tl asgari ücret hesaplayanlardır. Komik oluyorsunuz yapmayın Herkes yurtdışına gidebilir vasfı ile, tanıdığı olan tanıdığı vasıtasıyla gidebilir, Sahte evlilik yapılarak gidilebilir. Yüksek lisansa gidip kalınabilir, Bu sene askıya almışlar ama yakında tekrar açılacak olan work and travel ile abd ye gidilebilir. Yani kimse kimseyi zorla tutmuyor, bence istedikten sonra olmaz diye birşey yok.
    tsukyomi
    Baş göğe etmeyecek, sadece insan gibi yaşayıp mesleklerini icra edebilecekler. Burada çoğu mesleğin adı yok, olanlar da torpillilerden kaybediyor. Kendi adıma konuşayım; Türkiye'de sosyoloji üniversiteden ibaret. Türkiye'de kıçı kırık diye atıp tutulan Bulgaristan'da çalışıyorum, burada partiler ve şirketler sosyologlarla harıl harıl çalışırken Türkiye'de böyle bir meslek yok. Liyakat zaten yok. Ben de isterim şu ülkeye katkım olsun ama ülke bana bir şey katmıyor ki, olanı da alıyor. Rusya'dan 90.000 dolara aldığımız arabanın 2.eli burada 1 trilyon yahu, bunu bana kimse açıklayamaz.
     eliymalik
     erer anam, erer yavrucum. bal gibi de erer. bunu söyleyen net akp trolüdür. itibar etmeyiniz.
      gossipdio
      Bazı yerlerde mümkün olan olay. Bazı yerlerde ise dışlanma olasılığınız yüksek
       sedefartuny
       İmzamı atmak istediğim başlıktır. Başımız göğe erer belki ona lafım yok ama sulamadığın yemeği yiyemezsin. Gidip oralarda çalışmadan çaba harcamadan bir sonuç beklemez kadar saçma bir şey daha yok.
        kisi
        Eriyor benim bildiğim. Giden arkadaşlarımın erdi.
         littlejohn
         Tabiki de goge ermicek tutunamama ihtimalin de cok yuksek. Ancak su anki isimin aynisini orda yapayim maddi acidan cok daha rahat olurdum. Tabi her sey para da degil. Bir suru etken var.
          ali-efe-ince
          Kimse demiyor yurtdışına gittiğinde oturduğun yerden para kazanacaksın diye. Ülkede yurtdışına gitmek isteyen öğrenciler, çalışanlar; sizin bildiğiniz gibi asgari ücretle geçinmeye uğraşanlar değil. 2 yılım Almanya'da geçti. Trumpf'da IT olarak görevimi icra ettim. 4200 Euro da maaşım vardı. Ailevi sebeplerden dolayı dönmek durumunda kaldım. O da pandemi dönemine denk geldi. Bitince tekrar geri döneceğim. Gitmek zor değil. Dilin ve referansların olması yeterli. Ama şöyle bir şey de var: Performans karşılaştırması yaptığımda yurtdışındayken ben cidden oturduğum yerden para kazanıyordum. Tatil günlerim belli, 17:30'dan sonra bir allahın kulu beni iş için arayamazdı. Burda gece 2-3'e kadar çalışıp sabah 8'de kalkıyorum. Bu ufak bir örnek.
           oedon
           Emeğinizin karşılığını alırsınız belki? Imm… Belki daha sağlıklı ortamlarda çalışırsınız? Belki de daha düzenli hayatınız olur. Belki her istediğinize daha rahat bir şekilde sahip olabilirsiniz? Ortalama bir insan olursunuz belkide? Çok fazla belki var ama yurt dışında yaşasanız muhtemelen efor sarfettiğiniz kadar bir geri dönüş alırsınız ülkemize nazaran. Bu belkilerin ardı arkası kesilmez… Yani kısacası az buçuk bir iş disiplinine sahip bir bireyin başı yurt dışında muhtemelen göğe erecektir. Yurt dışı olarak AB üyeleri, UK, Kanada, Avustralya ve benzeri yerleri kast ediyoruzdur umarım.
            bombossaksikafa
            Ben bir ulkeye onun bazı şeylerini görerek gidiyorum. Örneğin anime seviyorumdur Japonya ya gidebilirim. Sonuçta oraya gezip gormeye gidiyorum. Niye boburlenesin ki? Bir ulkeye gidiyorsun da sana madalyon mu takiyorlar yanj. Ben buraya gittim ama aman burasi cok guzl bne cok sansliyim. Yani arkadasim bana boyle yapsa giderim ordan? Hava atmak biraz sacma olur
             peripedia
             Normal şartlarda, insani standartlarda yaşamak ne zamandır başın göğe ermesi ya da ermemesi hali oldu anlamadım. Arkadaşlar bizlerde doğduğumuz büyüdüğümüz topraklarda yaşamayı arzu ederiz ama zaten yaşayabilmek için bir yerlere gitmeyi planlıyoruz. Yaşamak buysa şayet varım ama değil inanın değil.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.