5
26.12.2020
Yurt Dışında Verilen Cezaların Adaletsiz ve Fazla Hafif Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   herseyinaktivisti
   Bugün bir haber okudum. Bir Rus tarihçi vardı. Sevgilisini öldürdükten sonra kafasını filan parçalara ayırmıştı. Yanında ceset parçalarıyla dolu bir nehre düşünce yakalanmıştı. Bir yıl önce filan olmuştu bu olay. Bugün cezasının belli olduğuna dair bir haber okudum: 12 yıl yemiş. Bir kadını öldürüp parçalara ayırmış öncesinde de 4 el ateş etmiş. Sadece 12 yıl? Sebep? Dış basın haberlerini de okudğumda sürekli olarak bu durumla karşılaşıyorum. Küçüück çocuklara tecavüz eden öğretmen cezasız kurtuluyor. Millet planlı cianyet işliyor 10 yıl yiyor. Özellikle de ABD ve Avrupa'da böyle oluyor. Şimdi bu medeniyet mi ben anlamadım?
    ali-vercetti
    kadir şeker de sebepsiz yere bi adamı bıçakladı ve sadeve 12 yıl aldı. umarım müebbeti yer pis katil
     ceviz-agaci
     hah canım bizim ülkemizde çağlayan adliyesinin arka kapısından ceza almadan çıkıyorlar
      talihsizinteki
      hahahshasfıasf bizim ülkenin adaletini çözdük de sıra yurt dışına mı geldi
       dr.rock
       Davanın içeriğini bilmek gerek net yorum yapmak için. Hukuk toplumsal olarak farklı işliyor. Örneğin, küfreden bir hasta yakınında İstanbulda 15000, Trabzon’da 3000 küsür tazminat alıyoruz. Aynı durum aynı küfürle
        bendemistimama
        baya uzun yazdim silindi kendiliginden . Kisaca rusya hukuk ile yonetilmiyor. Turkiyeden sonra avrupanin en kotu ulkesi. (Aihm karar ve basvuru siralamasina bak). Turkiyede cezalar kanunlarda sacma infazda daha sacma cezani cekmemen icin elinden geleni yapjyorlar. Hukuk develetlerinde cezalar dusuk ama infazlari cok sıkıdir. Falan filan yazmistim baya uzun ha bide uluslararasi hukuk avukatiyim onuda yazmistim.
         nickimdebileolmaz
         Kimse hakkettiğini almıyor.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.