Yurt Dışına Taşınma İsteği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   En büyük hayallerimden biridir. Yurt dışına taşınmak ve 4-5 sene yaşamak. Orada da ırkçılık olduğuna, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığına dair söylemler olsa da gidip kendim deneyimlemek istiyorum. Bu ülke bazen benim gelecek kaygılarımın artmasına neden oluyor. Bu konuda yalnız mıyım diye merak ettim.
    nickiharuto
    Bence sınırlar ve vatandaşlık kaldırılsın. isteyen, istediği yerde yaşasın. ekonomi, dünyanın ekonomisi olsun. ve bir muhtaç insan bırakılmasın. söylediğim gibi, isteyen istediği yerde yaşasın. ve benim için bol yeşilli okyanusa yakın doğayla iç içe neresi varsa orası olsun.
     ozanesi
     İsteğim hep var ve sanırım 5 yıl sonra yerleşmiş de olacağım. Bulgaristan göçmeni olmanın ve 90'larda mübadele edilen ekipte gelen ve orda doğmuş biri olan benim Avrupa vatandaşlığım zaten mevcut. Brugge'e yerleşebilirim ya da Floransa'ya.
      maryjane95
      Doğuma büyüme Almanyalı olarak diyorum. Hiç bir şey göründüğü gibi değil. Aynı zorlukları bizde çekiyoruz burda. Dahada fazla zorluk çekiyoruz diyebilirim :)
       cekirdeksizkarpuz
       Artık öyle bi ihtimal yok ama 6 sene önce az kalsın Kamboçya'ya yerleşiyordum. Belki paralel evrende yerleşmişimdir. Napıyorum şimdi orda acaba 😜
        mertiniz
        bu aralar bende öyle bir var ki bu istek.. Keşke mümkün olsa. Mütevazi bir Avrupa şehrinde ölebilirim..
         zodyakli
         Ben memleketimden başka bir yere gitmem ya. Seviyorum her şeye rağmen.
          nasilyilandimi
          Ara ara vurur. İş bulma vizesi gibisinden bir şeyle Almanya'ya giden bir arkadaşım var. Türkiye'de iş bulamadığı için gidip Almanya'da iş aramaya başladı. Orada da iş bulamıyor ama olsun. Türkiye'de iş bulamayacağına Almanya'da iş bulamasın. (Adam Almanya'ya gitti 1 hafta sonra coronavirüs patladı dünyanın en bahtsız adamı)
           merimor
           Asla bitmez ölene kadar isteyeceğime eminim
            android_dahaiyi
            ah keşke keşke. özellikle asya civarı olursa mükemmel olur
             kasimseren
             #isteklervardır
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.