Yurt Dışına Taşınma İsteği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   En büyük hayallerimden biridir. Yurt dışına taşınmak ve 4-5 sene yaşamak. Orada da ırkçılık olduğuna, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığına dair söylemler olsa da gidip kendim deneyimlemek istiyorum. Bu ülke bazen benim gelecek kaygılarımın artmasına neden oluyor. Bu konuda yalnız mıyım diye merak ettim.
    nickiharuto
    Bence sınırlar ve vatandaşlık kaldırılsın. isteyen, istediği yerde yaşasın. ekonomi, dünyanın ekonomisi olsun. ve bir muhtaç insan bırakılmasın. söylediğim gibi, isteyen istediği yerde yaşasın. ve benim için bol yeşilli okyanusa yakın doğayla iç içe neresi varsa orası olsun.
     cekirdeksizkarpuz
     Artık öyle bi ihtimal yok ama 6 sene önce az kalsın Kamboçya'ya yerleşiyordum. Belki paralel evrende yerleşmişimdir. Napıyorum şimdi orda acaba 😜
      merimor
      Asla bitmez ölene kadar isteyeceğime eminim
       mevsimlerdensnbahar61
       Uzaklaşmak gibi bi istek arada banada oluyor bilmem kafa bizleyken nafile gibi
        noobzac
        Azınlık olma riskini göze almaktır.
         benita
         En büyük amacım o şuan ve elimden geleni yapıyorum bunun için
          meziiig
          Bu isteğim sadece gelecekteki çocuklarım için. Bu iğrenç sistemde göz göre göre surunup ölmelerini istemiyorum. Şayet gidemezsem böyle bir ülkede çocuk doğurabileceğimi pek sanmıyorum.
           fuind
           Bu istek son yıllarda özellikler y ve z kuşağının üzerine binen baskılarla eksponansiyel arttı malesef. Nacizane tavsiyemi buraya bırakayım. Öncelikle ne istediğini düşün ve karar ver. Para mı, özgürlük mü, adaletli bir ülke mi, rahatça yaşayıp rahatça arkadaş edinebileceğin bir yer mi, yalnızlık mı, saygı mı, aile mi vs vs vs. Bence bunları bir kağıda yazıp bu yaptığın listede senin için en önemlilerini işaretleyip ülke için araştırmalarına başla. Mesela Almanya mı? Bürokrasiyi sevmiyorsan (inanılmaz yavaş, acılı ve sancılıdır) ve sürekli arkadaşlarınla partilemek istiyorsan (seninle arkadaş olmaya can atacak Alman bulman belli bir yaştan sonra inanılmaz zor olacaktır) yaşamak için sana uygun değil (erasmus vs söylem dışıdır). Elbette gittiğin yerde sonsuza kadar kalmak zorunda değilsin ve değiştirebilirsin. Bu sana büyük tecrübe katar. Ancak bazı tecrübelerin biraz acı verebilir :) Velhasıl kelam düşüncesi elbette güzel; geçim derdi olmadan yaşamak, iş bulmak için aylarca koşturmak zorunda olmamak falan ama ziyaret etmek ile yaşamak arasında epey fark var. O yüzden beklentilerini tanımlamanda fayda var. Öneri olarak daha çok nüfusu karışık olan yerlerde yaşamanda fayda var. Londra gibi yada ABD ve Kanada'nın metropol şehirleri gibi.
            maryjane95
            Doğuma büyüme Almanyalı olarak diyorum. Hiç bir şey göründüğü gibi değil. Aynı zorlukları bizde çekiyoruz burda. Dahada fazla zorluk çekiyoruz diyebilirim :)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.