20
5.7.2020
Yurt Dışına Taşınma İsteği
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sozdedegilgozde
   En büyük hayallerimden biridir. Yurt dışına taşınmak ve 4-5 sene yaşamak. Orada da ırkçılık olduğuna, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığına dair söylemler olsa da gidip kendim deneyimlemek istiyorum. Bu ülke bazen benim gelecek kaygılarımın artmasına neden oluyor. Bu konuda yalnız mıyım diye merak ettim.
    nickiharuto
    Bence sınırlar ve vatandaşlık kaldırılsın. isteyen, istediği yerde yaşasın. ekonomi, dünyanın ekonomisi olsun. ve bir muhtaç insan bırakılmasın. söylediğim gibi, isteyen istediği yerde yaşasın. ve benim için bol yeşilli okyanusa yakın doğayla iç içe neresi varsa orası olsun.
     cekirdeksizkarpuz
     Artık öyle bi ihtimal yok ama 6 sene önce az kalsın Kamboçya'ya yerleşiyordum. Belki paralel evrende yerleşmişimdir. Napıyorum şimdi orda acaba 😜
      djsinemovic
      6 ay yaşadım. Evet hiçbir şey göründüğü gibi değil. Göründüğünden çok daha iyi bro kaçabildiğin an kaç ben de öyle yapıcam
       merimor
       Asla bitmez ölene kadar isteyeceğime eminim
        mevsimlerdensnbahar61
        Uzaklaşmak gibi bi istek arada banada oluyor bilmem kafa bizleyken nafile gibi
         noobzac
         Azınlık olma riskini göze almaktır.
          benita
          En büyük amacım o şuan ve elimden geleni yapıyorum bunun için
           meziiig
           Bu isteğim sadece gelecekteki çocuklarım için. Bu iğrenç sistemde göz göre göre surunup ölmelerini istemiyorum. Şayet gidemezsem böyle bir ülkede çocuk doğurabileceğimi pek sanmıyorum.
            fuind
            Bu istek son yıllarda özellikler y ve z kuşağının üzerine binen baskılarla eksponansiyel arttı malesef. Nacizane tavsiyemi buraya bırakayım. Öncelikle ne istediğini düşün ve karar ver. Para mı, özgürlük mü, adaletli bir ülke mi, rahatça yaşayıp rahatça arkadaş edinebileceğin bir yer mi, yalnızlık mı, saygı mı, aile mi vs vs vs. Bence bunları bir kağıda yazıp bu yaptığın listede senin için en önemlilerini işaretleyip ülke için araştırmalarına başla. Mesela Almanya mı? Bürokrasiyi sevmiyorsan (inanılmaz yavaş, acılı ve sancılıdır) ve sürekli arkadaşlarınla partilemek istiyorsan (seninle arkadaş olmaya can atacak Alman bulman belli bir yaştan sonra inanılmaz zor olacaktır) yaşamak için sana uygun değil (erasmus vs söylem dışıdır). Elbette gittiğin yerde sonsuza kadar kalmak zorunda değilsin ve değiştirebilirsin. Bu sana büyük tecrübe katar. Ancak bazı tecrübelerin biraz acı verebilir :) Velhasıl kelam düşüncesi elbette güzel; geçim derdi olmadan yaşamak, iş bulmak için aylarca koşturmak zorunda olmamak falan ama ziyaret etmek ile yaşamak arasında epey fark var. O yüzden beklentilerini tanımlamanda fayda var. Öneri olarak daha çok nüfusu karışık olan yerlerde yaşamanda fayda var. Londra gibi yada ABD ve Kanada'nın metropol şehirleri gibi.
             maryjane95
             Doğuma büyüme Almanyalı olarak diyorum. Hiç bir şey göründüğü gibi değil. Aynı zorlukları bizde çekiyoruz burda. Dahada fazla zorluk çekiyoruz diyebilirim :)
              markerberg
              Ne bileyim bu coğrafyada yıkılmayı bekleyen o kadar çok tabu var ki sadece ekonomik sebepler değil
               nasilyilandimi
               Ara ara vurur. İş bulma vizesi gibisinden bir şeyle Almanya'ya giden bir arkadaşım var. Türkiye'de iş bulamadığı için gidip Almanya'da iş aramaya başladı. Orada da iş bulamıyor ama olsun. Türkiye'de iş bulamayacağına Almanya'da iş bulamasın. (Adam Almanya'ya gitti 1 hafta sonra coronavirüs patladı dünyanın en bahtsız adamı)
                zodyakli
                Ben memleketimden başka bir yere gitmem ya. Seviyorum her şeye rağmen.
                 mertiniz
                 bu aralar bende öyle bir var ki bu istek.. Keşke mümkün olsa. Mütevazi bir Avrupa şehrinde ölebilirim..
                  ozanesi
                  İsteğim hep var ve sanırım 5 yıl sonra yerleşmiş de olacağım. Bulgaristan göçmeni olmanın ve 90'larda mübadele edilen ekipte gelen ve orda doğmuş biri olan benim Avrupa vatandaşlığım zaten mevcut. Brugge'e yerleşebilirim ya da Floransa'ya.
                   velevkiozge
                   Dönem dönem oluyor bende bu durum. Ama olay tamamen kişilerle alakalı. İnsanların aptallıkları sebebiyle güzelim memleketi terk etmek çok kötü de geliyor bir yandan. Yurt dışında vatana hasret ölen Nazım Usta'yı düşününce hele..
                    roar
                    Bugün bu isteğimi ciddi ciddi gözden geçirdim. Yapabilir miyim diye. Cebinde paran varsa gayet yapılabilir bir şey aslında. Para olmayınca işler değişiyor tabi. Ama gerçekten bunu istersen bir yolunu bulup gidersin ya. Bir şeyi önce gerçekten istemek lazım.
                     kasimseren
                     #isteklervardır
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.