Yurt Dışına Taşınma İsteği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   En büyük hayallerimden biridir. Yurt dışına taşınmak ve 4-5 sene yaşamak. Orada da ırkçılık olduğuna, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığına dair söylemler olsa da gidip kendim deneyimlemek istiyorum. Bu ülke bazen benim gelecek kaygılarımın artmasına neden oluyor. Bu konuda yalnız mıyım diye merak ettim.
    nickiharuto
    Bence sınırlar ve vatandaşlık kaldırılsın. isteyen, istediği yerde yaşasın. ekonomi, dünyanın ekonomisi olsun. ve bir muhtaç insan bırakılmasın. söylediğim gibi, isteyen istediği yerde yaşasın. ve benim için bol yeşilli okyanusa yakın doğayla iç içe neresi varsa orası olsun.
     ozanesi
     İsteğim hep var ve sanırım 5 yıl sonra yerleşmiş de olacağım. Bulgaristan göçmeni olmanın ve 90'larda mübadele edilen ekipte gelen ve orda doğmuş biri olan benim Avrupa vatandaşlığım zaten mevcut. Brugge'e yerleşebilirim ya da Floransa'ya.
      maryjane95
      Doğuma büyüme Almanyalı olarak diyorum. Hiç bir şey göründüğü gibi değil. Aynı zorlukları bizde çekiyoruz burda. Dahada fazla zorluk çekiyoruz diyebilirim :)
       cekirdeksizkarpuz
       Artık öyle bi ihtimal yok ama 6 sene önce az kalsın Kamboçya'ya yerleşiyordum. Belki paralel evrende yerleşmişimdir. Napıyorum şimdi orda acaba 😜
        velevkiozge
        Dönem dönem oluyor bende bu durum. Ama olay tamamen kişilerle alakalı. İnsanların aptallıkları sebebiyle güzelim memleketi terk etmek çok kötü de geliyor bir yandan. Yurt dışında vatana hasret ölen Nazım Usta'yı düşününce hele..
         mertiniz
         bu aralar bende öyle bir var ki bu istek.. Keşke mümkün olsa. Mütevazi bir Avrupa şehrinde ölebilirim..
          zodyakli
          Ben memleketimden başka bir yere gitmem ya. Seviyorum her şeye rağmen.
           nasilyilandimi
           Ara ara vurur. İş bulma vizesi gibisinden bir şeyle Almanya'ya giden bir arkadaşım var. Türkiye'de iş bulamadığı için gidip Almanya'da iş aramaya başladı. Orada da iş bulamıyor ama olsun. Türkiye'de iş bulamayacağına Almanya'da iş bulamasın. (Adam Almanya'ya gitti 1 hafta sonra coronavirüs patladı dünyanın en bahtsız adamı)
            merimor
            Asla bitmez ölene kadar isteyeceğime eminim
             android_dahaiyi
             ah keşke keşke. özellikle asya civarı olursa mükemmel olur
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.