Yurdumun Black Metalcileri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hanmergen
   Heavy metal müzik dinleyenler veya heavy metal müzik icra edenler bilirler. Black metal diye bir alt tür vardır. Karanlık ve sert bir müzik türüdür. Şeytanîdir, din karşıtıdır. İskandinavyalı gruplarla özdeşleştirilmiş bir metal müzik alt türüdür. Venom, Burzum, Mayhem, Marduk, Dimmu Borgir, Behemoth gibi gruplar en bilinenleridir falan filan... İşin teknik kısmına dalarsam saatlerce yazmam gerek, araştırıp bulun. Konu şu: İlk Kuzey Avrupa'da ortaya çıkan bu din karşıtı müziği ilk icra eden gruplar, doğal olarak Hıristiyan memleketlerdeki baskın dine karşı oldukları için ters haç gibi semboller kulanmışlardır. Yurdumuzun black metalcilerinin çoğunun özenti olduğunu düşünüyorum. Yani memleketimizde Hıristiyan sayısı az iken tutup ters haç sembolünü kullanmak salaklık değilse nedir? Mesela benim bir black metal projem vardı, ters cami minaresi kullanıyordum. Ama bu sefer de "Lan ne :imanlı çocukmuş, cami şeklinde kolye takıyor, helâl olsun!" diyen kâmiller de çıkıyordu.
    karolunita-
    türkiyede olamaz ki bu. çomarlar döver görünce.
     dr.rock
     Morbind Oblivinyovm mu ne Bahadırın grubu vardı blek metal hiç dinlemem, vokalistinin ne söylediği anlaşılmayan müzikler dinlemiyorum ben
      _gizem_
      dinlemem ama dinleyen insanlara da saygı duyarım tabi ki
       me_out_bye
       🤔
        tsukyomi
        Ghost konseri sağ olsun Papa Emeritus 2 makyajı ve rahibe kostümü ile dolaşmıştım İstanbul'u, black metal konseri değildi ama satanik görllüğümün zirvesiydi o. Nasıl sağ kaldığıma şaşırıyorum hala. Bu türün ana sembollerini benimsiyorlar işte. Burada ters haçla gezsen ya Hıristiyan derler, ya da 'matematikçi bu' derler, takmazlar. Ama ters minareyi gördükleri an o minarenin hedefi belli. Eh, nefret ettiğin bir şey uğruna da ölmek ya da hapse düşmek istemezsin. Aklı olanın sebebi budur. Diğerleri poser zaten. Kadın düşürmek için girmeye çalışanlar var metal camiasına, bu ne ki.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.