Yunanlıların Çaldığı Yemekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Ben az çok tahmin ediyordum ama bazılarına cidden inanamadım. Evet geçmiş zamanlarda ülkemizde pek çok ırktan insan vardı belki bundan dolayı sahiplenenler olmuştur yemekleri. Ama bu kadar da olmaz ki ya kuru fasulyeyi çalmak nedir :D Onlarda ismi fasoladaymış. Fasulyeleri fırında kereviz yaprağı ile pişiriyorlarmış. Ee yanında ayranı da var mı bari ? Pilavı falan olmadan olmaz o iş. İmam Bayıldıyı kendilerine uyarlamışlar. Görüntü olarak çok fazla benzemese de malzemeler birebir aynı. Cacık var bi de caciki utanmazlar ismini değiştirin bari :D Onların cacıkları bizimkine göre biraz daha yoğun. Dönerin içine falan da katıyorlarmış. Hangi döner derseniz o da bizim döner :)
    imcherry_
    özet;
     -lucy-
     TÜRK kahvesini çalmaları peki. Adı üstünde Türk abicim sen neyini çalıyorsun bunun? Türk kahvesi yav bildiğimiz Türk kahvesi. Tamam Yunanistanda sat, satma demiyorum da Türk Kahvesini kendi kahveleri gibi göndermeleri nedir yani? Git Yunan kahvesi yap bize ne.
      torture
      İlk yoğurt geldi aklıma
       mrsnl33
       Baklavayı da sahiplendiler bildiğim kadariyla😂😂
        gizemino
        Avrupada yoğurt değil de greek yoğurdun yenmesi....tansiyonum düştü yine
         mert_
         Karagöz = Karagoizis Hacivat = Hacivatis Baklava = Baklavas Döner = Gyro Kangal = Ellenikos Ichnlatis Dantel = Yunan örgüsü Rakı = Uzo Güveç = Giouvetsi Dolma = Dolmadakia Lokma = Loukoumades Lokum = Greek Delights Cacık = Tzatziki İskender = Yunan Yemeği Behçet hastalığının tedavisi = Yunanlar buldu Bakın Yunan kardeşler, bizim yemeklerini çalmayın tek yapabildiğimiz şey o zaten yav.
          slmbnarda
          Cacık = Cacıkî
           monaiman
           Az kala memleketi de çalıyorlardı. İt Dalaşı sürüyor hâlâ.
            yabadabadu
            belki biz çalmışızdır? :)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.