Yunanlıların Çaldığı Yemekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Ben az çok tahmin ediyordum ama bazılarına cidden inanamadım. Evet geçmiş zamanlarda ülkemizde pek çok ırktan insan vardı belki bundan dolayı sahiplenenler olmuştur yemekleri. Ama bu kadar da olmaz ki ya kuru fasulyeyi çalmak nedir :D Onlarda ismi fasoladaymış. Fasulyeleri fırında kereviz yaprağı ile pişiriyorlarmış. Ee yanında ayranı da var mı bari ? Pilavı falan olmadan olmaz o iş. İmam Bayıldıyı kendilerine uyarlamışlar. Görüntü olarak çok fazla benzemese de malzemeler birebir aynı. Cacık var bi de caciki utanmazlar ismini değiştirin bari :D Onların cacıkları bizimkine göre biraz daha yoğun. Dönerin içine falan da katıyorlarmış. Hangi döner derseniz o da bizim döner :)
    imcherry_
    özet;
     monaiman
     Az kala memleketi de çalıyorlardı. İt Dalaşı sürüyor hâlâ.
      -lucy-
      TÜRK kahvesini çalmaları peki. Adı üstünde Türk abicim sen neyini çalıyorsun bunun? Türk kahvesi yav bildiğimiz Türk kahvesi. Tamam Yunanistanda sat, satma demiyorum da Türk Kahvesini kendi kahveleri gibi göndermeleri nedir yani? Git Yunan kahvesi yap bize ne.
       mert_
       Karagöz = Karagoizis Hacivat = Hacivatis Baklava = Baklavas Döner = Gyro Kangal = Ellenikos Ichnlatis Dantel = Yunan örgüsü Rakı = Uzo Güveç = Giouvetsi Dolma = Dolmadakia Lokma = Loukoumades Lokum = Greek Delights Cacık = Tzatziki İskender = Yunan Yemeği Behçet hastalığının tedavisi = Yunanlar buldu Bakın Yunan kardeşler, bizim yemeklerini çalmayın tek yapabildiğimiz şey o zaten yav.
        gizemino
        Avrupada yoğurt değil de greek yoğurdun yenmesi....tansiyonum düştü yine
         yabadabadu
         belki biz çalmışızdır? :)
          slmbnarda
          Cacık = Cacıkî
           mrsnl33
           Baklavayı da sahiplendiler bildiğim kadariyla😂😂
            torture
            İlk yoğurt geldi aklıma
             samyeli90
             Hangisini sayalım cacıktan tut baklavaya kadar herşeyi ismini bile değiştirmiyorlar Cacıki nedir ya bizim yoğurdumuz da yunan yoğurdu diye geçiyor çoğu yerde
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.