Yunanistan ile Türkiye Arasındaki Savaş İhtimali
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tc-atilla-bayimli
   Doğu akdenizde durum buna doğru gidiyor
    ladydisko
    olan bizim aileye olucak
     me_out_bye
     Bi tokat vursak felekleri dönecek. Ama hala dikeleniyorlar. Dostlara güveniyor. Bizide sevmeyen çok şimdi harbi 🤔. Onlarıda yanına alırsa bizim içinde iyi olmaz. Ortalik karışır yani. Savaş iyi bir şey değildir çocuklar. Savaşmayın sevişin. Birisi bunu bu abilere liderlerr öğretmeli. Ama çıkar için insan her türlü şeyi yapar.. İnsanoğlu işte ah ahh..
      tsukyomi
      Yunanistan asla tek başına savaşa girmez. Diğerlerinin dolaylı desteğiyle dayılanır ancak. Ama alenen desteklenirse hoş geldin yâ şehr-i 3. Dünya Savaşı.
       eski_bi_tanidik
       Karakter yoksunu yunanistan anca başka ülkelere güvenerek acar savaşı. Götü yemiyo çünkü aldı gazi alamanlardan Aq karaktersizi
        noobzac
        Böyle bir savaş: Türkiye'nin S-400'leri aktive etmesine neden olur. Türkiye'yi askeri öneme sahip jeopolitik konumu hasebiyle düşmanları İran ve Rusya'ya karşı askeri üs olarak kullanan ve de onlar için Türkiye'de nükleer silahlarını, radarlarını bulunduran ABD; bunun gerçekleşmemesi uğruna elinden geleni yapar. Hatırlarsanız Türkiye'ye S-400'leri aktive etmemesi karşılığında "F35 ve ekonomi paketi" teklifinde bulunduğu dillendiriliyordu. Ekonomik yaptırım açıklamaları falan geliyordu. Çünkü Türkiye'nin S-400'leri kullanması NATO'ya yani ABD'ye maddi-manevi, oldukça ciddi zararlar verir. “S-400'ler neden alındı, niye kullanılmıyor, ne işe yarayacak?”. Daha durun o S-400'ler çok iş görecek ;) Ayrıca Türkiye'nin, kendisini ABD emperyalizminin kalan tahakkümlerinden kurtarma ve NATO'dan ayrılma sürecini hızlandırır. ABD buna şimdilik hazırlıklı değil. Zira düşmanlarına karşı Türkiye'de bulundurduğu teçhizatlarını taşıyabileceği, Türkiye kadar optimum bir ülke yok. O iş için Türkiye'ye alternatif olacak bir uydu devlet (kürdistan) projesi vardı. Hatta bayağı silahlandırdılar proje ayrılıkçılarını. Sonra ne oldu? Türkiye Cumhuriyeti tarafından "Barış Pınarı Harekâtı" ile bertaraf edildiler. Amiyane tabirle: İçlerinden geçtik. Oyunları bozuldu. ABD şu an kürdistanı kurabilecek durumda değil. Donald Trump'ın, "Erdoğan birinci sınıf satranç oyuncusu" demecinin sebeplerinden biri bu galiba. Özetle: ABD'den Yunanistan'a izin çıkmaz.
         burakb_
         Yazdım yazdım sildim sinirleniyorum aga ben bu Yunanistan mevzusuna artık şöyle bir içinden geçsek de çeneleri dursa bir 50 yıl en azından.
          tc-atilla-bayimli
          En iyi Yunan ölü yunandir. CcC asın bayrakları
           steteskop.gel
           Yunanistanın maşa olmadığı hiçbir devlet kalmadı hep tarih boyu ülkelerin arkasına geçip atıp tutuyor annesinin arkasına geçip laf atan küçük çocuk gibi
            eryil
            Savaş en kötü şey ama bunlar savaş dilinden anlar artık çözümü bu gibi duruyor. Adaları ana kara sayan bir devlet ana karası doğu akdenizi görmüyor. Doğu Akdeniz de Yunanistan muhattapımız olmamalı.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.