54
27.8.2020
Yunanistan ile Türkiye Arasındaki Savaş İhtimali
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   tc-atilla-bayimli
   Doğu akdenizde durum buna doğru gidiyor
    ladydisko
    olan bizim aileye olucak
     palmiye
     2020 bitmeden bunu da görelim.
      me_out_bye
      Bi tokat vursak felekleri dönecek. Ama hala dikeleniyorlar. Dostlara güveniyor. Bizide sevmeyen çok şimdi harbi 🤔. Onlarıda yanına alırsa bizim içinde iyi olmaz. Ortalik karışır yani. Savaş iyi bir şey değildir çocuklar. Savaşmayın sevişin. Birisi bunu bu abilere liderlerr öğretmeli. Ama çıkar için insan her türlü şeyi yapar.. İnsanoğlu işte ah ahh..
       tsukyomi
       Yunanistan asla tek başına savaşa girmez. Diğerlerinin dolaylı desteğiyle dayılanır ancak. Ama alenen desteklenirse hoş geldin yâ şehr-i 3. Dünya Savaşı.
        eski_bi_tanidik
        Karakter yoksunu yunanistan anca başka ülkelere güvenerek acar savaşı. Götü yemiyo çünkü aldı gazi alamanlardan Aq karaktersizi
         djsinemovic
         İkisinin de nato üyesi olması nedeniyle mümkün olmayan durumdur. Boşa artistlik hep bunlarınki..
          noobzac
          Böyle bir savaş: Türkiye'nin S-400'leri aktive etmesine neden olur. Türkiye'yi askeri öneme sahip jeopolitik konumu hasebiyle düşmanları İran ve Rusya'ya karşı askeri üs olarak kullanan ve de onlar için Türkiye'de nükleer silahlarını, radarlarını bulunduran ABD; bunun gerçekleşmemesi uğruna elinden geleni yapar. Hatırlarsanız Türkiye'ye S-400'leri aktive etmemesi karşılığında "F35 ve ekonomi paketi" teklifinde bulunduğu dillendiriliyordu. Ekonomik yaptırım açıklamaları falan geliyordu. Çünkü Türkiye'nin S-400'leri kullanması NATO'ya yani ABD'ye maddi-manevi, oldukça ciddi zararlar verir. “S-400'ler neden alındı, niye kullanılmıyor, ne işe yarayacak?”. Daha durun o S-400'ler çok iş görecek ;) Ayrıca Türkiye'nin, kendisini ABD emperyalizminin kalan tahakkümlerinden kurtarma ve NATO'dan ayrılma sürecini hızlandırır. ABD buna şimdilik hazırlıklı değil. Zira düşmanlarına karşı Türkiye'de bulundurduğu teçhizatlarını taşıyabileceği, Türkiye kadar optimum bir ülke yok. O iş için Türkiye'ye alternatif olacak bir uydu devlet (kürdistan) projesi vardı. Hatta bayağı silahlandırdılar proje ayrılıkçılarını. Sonra ne oldu? Türkiye Cumhuriyeti tarafından "Barış Pınarı Harekâtı" ile bertaraf edildiler. Amiyane tabirle: İçlerinden geçtik. Oyunları bozuldu. ABD şu an kürdistanı kurabilecek durumda değil. Donald Trump'ın, "Erdoğan birinci sınıf satranç oyuncusu" demecinin sebeplerinden biri bu galiba. Özetle: ABD'den Yunanistan'a izin çıkmaz.
           burakb_
           Yazdım yazdım sildim sinirleniyorum aga ben bu Yunanistan mevzusuna artık şöyle bir içinden geçsek de çeneleri dursa bir 50 yıl en azından.
            tc-atilla-bayimli
            En iyi Yunan ölü yunandir. CcC asın bayrakları
             steteskop.gel
             Yunanistanın maşa olmadığı hiçbir devlet kalmadı hep tarih boyu ülkelerin arkasına geçip atıp tutuyor annesinin arkasına geçip laf atan küçük çocuk gibi
              eryil
              Savaş en kötü şey ama bunlar savaş dilinden anlar artık çözümü bu gibi duruyor. Adaları ana kara sayan bir devlet ana karası doğu akdenizi görmüyor. Doğu Akdeniz de Yunanistan muhattapımız olmamalı.
               fuckerfukara
               yüzde 0 dır iki nato üyesi ülke birbiriyle savaşma ihtimalini göze alamaz. yunanistan bitmiş ordusu yok tuürkiyenin de ordusu var ekonomisi yok ha eğer savaş olursa türkiye yunanistanın içinden geçer sonra avrupa türkiyenin içinden geçer
                beterius
                 mervenizz_
                 Sıkıntı yok reis denize tekrar dökeriz ooo baya iyi oldu haaa 🤣
                  tarcinkokankaranfiller
                  Kaybedişlerini izlemek zevkli olacak
                   homeless69
                   ya bunlardan bi caciki olmaz😂 tarihini unutmuş adamlar
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.