Yükselen Burç, Alçalan Burç, Venüs Burcu. Eee Kaç Tane Burcumuz Var Bizim Yahu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cigbem
   TAMAM TAMAM, ANLATIYORUM. Astroloji popüler olmasıyla beraber artık en ayrıntı konular bile herkesin ilgisini çekmeye başladı, hatta onu inanç sanıp ''ben inanmıyorum, ne yani milyarlarca insan12 arketipten mi oluşuyor'' diyenlerin bile ilgisini çekiyor.O zaman bu konuyu en basit dille anlatmaya çalışayım. Astrologlar için gökyüzü aslında bir tasarım.Yani takım yıldızları kullanmıyoruz ve 12 burç aslında mevsimleri sembolize ediyor. Temel kavramlarımız burçlar, evler, gezegenler.12 ev (her burcun 30 derecelik bir evi var) yaşam alanlarını,12 burç psikolojik süreçleri, 10 gezegen ise (ay ve güneş gezegen değil ama kolaylık açısından öyle diyoruz) olayları gerçekleştiren aktörleri sembolize ederler. Buna göre aslında 12 burcun özelliklerini de taşırız. Haritamızda bu burçlarda yerleşen bir gezegen yoksa bile gezegenlerin bu evlere yapacağı transitlerle, gezegenlere yapacağı açılarla o burç konularını hayatımızda tecrübe ederiz. Yani aslında ‘’ay burcum balık’’ diyen biri ay balık burcunda ilerlerken doğmuş demektir. Bu diğer gezegenler ve cisimler için de geçerlidir. Astrolojik olarak bunları bilmek ne işe yarar? Öncelikle bilmemek hiçbir işe yaramaz, o yüzden bilmenin gözlemlemek açısından faydası olabilir. -Birinin GÜNEŞini yani normal burcunu bilmek pek işimize yaramaz ama genel karakteri hakkında bilgi verebilir. -Birinin AYı onun duygusal ihtiyaçlarını, dürtüselliğini, aidiyet duygusunu, annesine bakış açısı gibi bilgilerini verebilir. Erkek haritasında duygusal doyuma ulaştıracak kadın semboliğidir aynı zamanda. -Birinin MERKÜRü onun iletişim biçimi, algı seviyesini, yazma yeteneği gibi bilgilerini verebilir. -Birinin VENÜSünü bilmek onun cazibesini nasıl kullandığıı, sevgi alış veriş tarzını, ilişki kurma biçimini gösterir. Erkek haritasında cinsel çekim duyduğu kadın tipini, kadın haritasında kişinin kendisini nasıl gördüğünü ve cazibesini gösterme biçimini de sembolize edebilir. -Birinin MARSını bilmek onun mücadele tarzını, cinsel gücünü, mücadele edebilme yeteneğini gösterebilir. Kadın haritasında güneşle beraber kadının ilişki kuracağı erkek tipini sembolize ederken kendi başına Mars daha çok kadının hangi tipte erkeklere cinsel çekim hissettiği ile ilgilidir. -Birinin JÜPİTERi onun ahlak yapısını, hayat felsefesini, adaletini, ruhsal anlamda nasıl büyüdüğünü bilmemize yarayabilir. Şanslı olduğu konularla da ilgilidir. -Birinin SATÜRNü onun sorumluluk duygusunu, hangi konularda yetersiz hissettiğini, korkularını, hayatına nasıl şekil verdiğini gösterebilir. -Bininin URANÜSü onun geleneksel olanı aşma, marjinalliği, özgünlüğünü gösterebilir. -Birinin NEPTÜNü onun idealize ettiği konular, hayallerini, fantezileri, vizyonunu, hayal kırıklıklarını, hayatın gerçeklerinden kaçma yollarını gösterebilir. -Birinin PLÜTOsunu bilmek onun nelerle dönüşüme uğradığını, gücü nasıl kullandığını, acizlik deneyimlerini gösterebilir. Ve pek çok değişken yorumu değiştirir.
   https://poorpluton.blogspot.com/2022/01/yukselen-burc-alcalan-burc-venus-burcu.html
   uzun versiyonu buradan
    fairytale-
    Peki hocam sınavda bunlar çıkacak mı¿
     tsukyomi
     Cinci hocaları bu safsatalardan daha gerçekçi buluyorum. En azından para ve zevk için yapıyorlar. Bu sayılanları öğrenmek için bilmem kaç gezegende kaybolmak yerine direkt ilgili kişiye sorabilirsiniz mesela. Daha kolay ve doğru cevaplar alırsınız. Sktri boktan burçlarını zerre taşımayan biri olarak söylüyorum. Biraz gerçeğe dönelim artık.
      beril_sudee
      Ben anneme ne zaman sorsam doğduğum saati farklı söylüyor 😂
       asit
       Yükselen burcunun boğa olmasını daha yeni yeni kabullenen bir yengeç burcu şeysiyim. Satürn'ü Uranüs'ü kenarda dursun hele. Ha arada Jüpiter yolculuğu yapıyoruz o ayrı.
        kafatamircisi
        kaç dolara aldın sertifikayı
         midnight-x
         Önüm arkam sağım solum burç olmuş. Hayretler içerisinde gelişmeleri takip ediyorum.
          piremses-123
          Ay sonunda astroloji ile ilgilenen birini buldum çok mutluyum şunan 🥳
           innocentghost
           Neye inanacağımı şaşırdım😂
            biribizidurdursuncanim
            Ya bu konular baya ciddi alınıyor geçen televizyonda denk geldim de baya bu sene ev alacak burçlardan Dalan bahsediyordu.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.