YouTuber'lara Gelen Para Cezalarını Mantıklı Buluyor musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Biliyorsunuz eskiden yoktu, ancak artık bu iş paraya döküldüğü için YouTube ve Instagram gibi mecralardan para kazanan insanların vergi vermesi gerek. Kazanılan miktarlar ne kadar yüksek olursa vergilendirmeleri de o kadar yüksek oluyor anladığım kadarıyla. Ancak uzun zamandır bu tarz ödeme yapmak istemeyen Youtuber ya da Influencer gibi şahısların bir kısmı sanırsam ödemeleri yapmamış. Kimisi de şirket tarafından filan dolandırıldığını iddia ediyor.
   https://www.youtube.com/watch?v=dWwodWy3eWY&ab_channel=Bu%C4%9FraAras
   https://www.youtube.com/watch?v=dWwodWy3eWY&ab_channel=Bu%C4%9FraAras
   Örneğin buradaki Buğra Aras bundan bahsetmiş.
   https://www.youtube.com/watch?v=-bokIy6aT4w&ab_channel=DoraStratera%C3%96zsoy
   https://www.youtube.com/watch?v=-bokIy6aT4w&ab_channel=DoraStratera%C3%96zsoy
   şu da bir girişimciymiş. Vergi affına başvurmuş 340 binden 140 bine mi ne düşmüş. Birkaçına baktım onlar da ev hanımları filan böyle evde paylaşımlar yapılıyor. Şimdi elbette herkes gibi onların da vergisini ödemesi gerek. Ancak bir anda buna göz dikmek biraz aklıma şeyi getirdi. Binlerce liralık şirketlerin vergi kaçırmalarına göz yuman polisin sokaktaki simitçiyi kovalaması gibi. Gerçi bu vergileri de görünce "yav bunlar ne kazanıyor arkadaş" da dedim hani yani. Boşa hep boşa çalışıyormuşum gibi bir his var içimde...
    gizemino
    Vergilerini tabiki ödemeleri gerekiyor ama konu daha youtuberlık bir meslek olmadan önce kazanılan küçük miktar paralar olunca ama vergi borçları katlanarak büyüyünce biraz acımasız geliyor. Bence duruma göre bir yapılandırma olmalı.
     makeup_alp
     İçerik Üreticilerine gelen para cezalarını mantıklı buluyorum, YouTube üzerinden para kazanıyorlar ve vergilerini de vermeleri gerekiyor tabii ama bu konuyla ilgili bir vergi düzenlemesi getirilmesi lazım bence.
      who-am-i
      Canım ülkem porno filmi gibi
       unutulmus
       yuh artık ya. 340 bin ceza ne demek sanki kaçakçılık yapmış adamlar. tam tersine teşvik edilmesi lazım bu kişiler ülkeye döviz getiriyor resmen. ülkemiz pusuda yatıp vatandaşını bekliyor gibi.
        svcnfdn
        Ceza ağır olmuş ama bir vergi ödemeleri gerekiyor, biz o kadar vergi öderken bizden 10 kat fazla kazananlar neden ödemiyor
         domatescokpahali
         yaprağı yerken katır kutur sapına gelince meeeee gayet mantıklı
          bisosyolog
          elbette vergi verilmeli. Ancak bunlar biraz fazla değil mi ? Bu yine aliexpress gibi fırsatçılık durumu bence. Her şeyden aman he her şeyden mutlaka devletin cebi dolsun önce
           rarero
           Bence de sonuçta bir çatı altında iş yapıyorlarsa bir nokta vergi mükellefi sayılmaları gerekiyor. Bu her gelen geçenden para almak şeklinde değil daha çok belli standartlar içerisinde olan içerik üreticileri için geçerlidir zaten. Bunu bir meslek olarak adlandırıyorlarsa vergilerini de ödemek zorundalar.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.