Yolda Yürürken Böyle Halkalar Görürseniz Acilen Oradan Uzaklaşmalısınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   fair circles olarak geçen peri çemberleri doğada oluşan bir çeşit mantar halkasıdır. Bu mantarlar 10 metreye kadar büyüyebilir ve mantarlar büyüdükçe daha da genişler bir gün yolda yürürken böyle bir halkaya denk gelirseniz hemen uzaklaşmalısınız. Avrupa da cadı halkaları olarak adlandırılan bu halkalara cadıların neden olduğuna ve ormanın derinliklerinde veya yeşillik alanlarda toplanıp ayin ve büyü yaptıklarına inanılır ve içeri giren bir insan olursa sonsuza denk bu halkada mahsur kalır. İşin bilimsel tarafına bakarsak bir gecede ortaya çıkan bu simetrik mantarlara neyin sebep olduğu bilinmemektedir.
    nobodyy1
    Mantarlın ne bitki ve ne hayvan sistemi içerisinde olması ve tamamen ayrı bir gurup olması onları daha çok "gizemli" yapıyor olabilir ama böyle komploteoriler hiç uygun değil, özellikle adı kötü çıkmış mantarlar için.
     fairytale-
     Ben inandım
      abdes_terligi
      arkadaşlar yalan yanlış konuşmayın, cadı halkası diye bir şey yok doğada çoğu mantar türünün büyüme şekli halkalıdır. Ortada bir noktayla başlarlar, topraktaki besinler bitince etrafa halka olarak yayılırlar, yarıçapı zamanla genişletirler.
       merivella
       Her bir mantar da beyaz giyinmiş ak sakallı bir büyücüyü temsil ediyor aslında bu büyücüler mantar kılığına girip büyük büyücü toplantısı gerçekleştiriyor. sösjmjmimim
        mrsnl33
        Açıkçası bana da pek mantıklı gelmedi bu.
         apollonia-corleone
         Bizim köyde toplayıp yerler bunu.Gerçi büyü müyü bir işler var onlarda belki de cadı onlardır
          blondewitch
          Sırf meraktan giricem şimdi?
           samyeli90
           Işıl ışık bu konuyu videoda işlemişti
            oguzhan-deniz
            Hermione: biz bile inanmadık. Gerçek olsaydı okulda bize öğretirlerdi. Değil mi Ginny? Ginny: hdlsjdşfjdşdf ay dur, gülmekle meşgulüm ben şu an kwşsjdşfndlfjfkdk
             lubelyy
             tm
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.