Yolda Yürürken Böyle Halkalar Görürseniz Acilen Oradan Uzaklaşmalısınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   fair circles olarak geçen peri çemberleri doğada oluşan bir çeşit mantar halkasıdır. Bu mantarlar 10 metreye kadar büyüyebilir ve mantarlar büyüdükçe daha da genişler bir gün yolda yürürken böyle bir halkaya denk gelirseniz hemen uzaklaşmalısınız. Avrupa da cadı halkaları olarak adlandırılan bu halkalara cadıların neden olduğuna ve ormanın derinliklerinde veya yeşillik alanlarda toplanıp ayin ve büyü yaptıklarına inanılır ve içeri giren bir insan olursa sonsuza denk bu halkada mahsur kalır. İşin bilimsel tarafına bakarsak bir gecede ortaya çıkan bu simetrik mantarlara neyin sebep olduğu bilinmemektedir.
    disi.ejderya
    Ben inandım
     isirgan_otu
     mantarlar 10 metreye kadar büyüyebilir dedi arkadaşlar duydunuz mu😅😂 10 metre dedi😅
      merivella
      Her bir mantar da beyaz giyinmiş ak sakallı bir büyücüyü temsil ediyor aslında bu büyücüler mantar kılığına girip büyük büyücü toplantısı gerçekleştiriyor. sösjmjmimim
       mrsnl33
       Açıkçası bana da pek mantıklı gelmedi bu.
        eo110
        Bu halkayı bilmem de biraz önce ıssız yollardan ve ormanlardan geçerek köye geldim. Zifiri karanlıkta yolun ortasına 3 tane baykuş 🦉 konmuş kaçmıyor parlayan gözlerle öylece bana bakıyorlar. Arabanın içinde aglayacaktım neredeyse. Baykuş en çok korktuğum hayvandır bu arada.
         oedon
         Çoğu kişi mantarları bitki olarak sınıflandırıp hataya düşse de mantarlar aslında ayrı bir yaşam türüdür ve kendi sınıfları mevcuttur. İlgimi en çok çeken mantar ise kordisepstir. Genel olarak böcekler ve eklem bacaklıların üzerinde yaşayan kordisepsin bazı türleri ise yaşamlarını başka mantar türlerinin üzerinde sürdürür. Aşağıya 3 dakikalık bir video bırakıyorum. Yaydığı sporlar sayesinde avını nasıl zombileştirdiğini gördüğünüzde şaşıracaksınızdır.
         https://www.youtube.com/watch?v=_kwuI0hMXA4&ab_channel=sadecevrim
         https://www.youtube.com/watch?v=_kwuI0hMXA4&ab_channel=sadecevrim
         Geleneksel şifacılar kordisepsi yaklaşık 1000 senedir kullanılmaktadırlar. Bağışıklık sistemini güçlendiren etkisinin yanı sıra astım, prostat, damar sertliği, bronşit, zatürre, tüberküloz, sarılık, böbrek ve idrar yolları iltihapları gibi bir çok rahatsızlığa faydasının dokunduğu söyleniliyor. 10 metrelik mantarlardan konu açılmışken bugüne kadar keşfedilen en büyük mantarın 2 bin 200 hektar alanı kapladığını ve ilgili mantarın 15 futbol sahası kadar alan kapsadığını belirtmek isterim. Yani biri size yaşayan en büyük canlı nedir sorusunu sorarsa balina demeden önce aklınıza bir mantar gelsin. :)
          somurtkan_sirin
          güzelmiş seviyorum böyle şeyleri 🍄
           detokssuyu
           Zehirli mantar mı? Ben mantar görünce koşarak uzaklaşırım ki zaten benim içn hepsi zehirlidir ve dokunmam bile ellimi yüzümü etkileyecekmiş gibi hissederim.
            abdes_terligi
            arkadaşlar yalan yanlış konuşmayın, cadı halkası diye bir şey yok doğada çoğu mantar türünün büyüme şekli halkalıdır. Ortada bir noktayla başlarlar, topraktaki besinler bitince etrafa halka olarak yayılırlar, yarıçapı zamanla genişletirler.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.