Yolda Yürürken Böyle Halkalar Görürseniz Acilen Oradan Uzaklaşmalısınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   fair circles olarak geçen peri çemberleri doğada oluşan bir çeşit mantar halkasıdır. Bu mantarlar 10 metreye kadar büyüyebilir ve mantarlar büyüdükçe daha da genişler bir gün yolda yürürken böyle bir halkaya denk gelirseniz hemen uzaklaşmalısınız. Avrupa da cadı halkaları olarak adlandırılan bu halkalara cadıların neden olduğuna ve ormanın derinliklerinde veya yeşillik alanlarda toplanıp ayin ve büyü yaptıklarına inanılır ve içeri giren bir insan olursa sonsuza denk bu halkada mahsur kalır. İşin bilimsel tarafına bakarsak bir gecede ortaya çıkan bu simetrik mantarlara neyin sebep olduğu bilinmemektedir.
    fairytale-
    Ben inandım
     isirgan_otu
     mantarlar 10 metreye kadar büyüyebilir dedi arkadaşlar duydunuz mu😅😂 10 metre dedi😅
      merivella
      Her bir mantar da beyaz giyinmiş ak sakallı bir büyücüyü temsil ediyor aslında bu büyücüler mantar kılığına girip büyük büyücü toplantısı gerçekleştiriyor. sösjmjmimim
       mrsnl33
       Açıkçası bana da pek mantıklı gelmedi bu.
        eo110
        Bu halkayı bilmem de biraz önce ıssız yollardan ve ormanlardan geçerek köye geldim. Zifiri karanlıkta yolun ortasına 3 tane baykuş 🦉 konmuş kaçmıyor parlayan gözlerle öylece bana bakıyorlar. Arabanın içinde aglayacaktım neredeyse. Baykuş en çok korktuğum hayvandır bu arada.
         somurtkan_sirin
         güzelmiş seviyorum böyle şeyleri 🍄
          detokssuyu
          Zehirli mantar mı? Ben mantar görünce koşarak uzaklaşırım ki zaten benim içn hepsi zehirlidir ve dokunmam bile ellimi yüzümü etkileyecekmiş gibi hissederim.
           abdes_terligi
           arkadaşlar yalan yanlış konuşmayın, cadı halkası diye bir şey yok doğada çoğu mantar türünün büyüme şekli halkalıdır. Ortada bir noktayla başlarlar, topraktaki besinler bitince etrafa halka olarak yayılırlar, yarıçapı zamanla genişletirler.
            nobodyy1
            Mantarlın ne bitki ve ne hayvan sistemi içerisinde olması ve tamamen ayrı bir gurup olması onları daha çok "gizemli" yapıyor olabilir ama böyle komploteoriler hiç uygun değil, özellikle adı kötü çıkmış mantarlar için.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.