40
18.12.2020
Yolda Bulunan 270.000 Doları Polise Teslim Etmek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   egeboi
   Bu adamın nefsine hakim oluşunu tasavvuf şairleri görse utanır mı? Sanmam... Yolda yürüyorsunuz bi çanta paket her neyse buldunuz ve içinde 270.000 dolar var. Bugünün kuruyla 2.070.060,30 TL. Siz ne yaparsınız?
   https://twitter.com/pusholder/status/1339837820995833857?s=21
   https://twitter.com/pusholder/status/1339837820995833857?s=21
    redblack
    İnsanlıktır. İnsanlığını kaybetmemektir.
     mrcrw
     İyiliğin ve dürüstlüğün enayilik sayıldığı bir dönemde yaşıyoruz. Hatta olması gerekene neden şaşırılıyor anlamış değilim. Galiba şerefin para cinsine göre kaybedilen birşey olduğunu gördüğümüz içindir.
      busrawashere
      insan olarak veririm ama insan olarak da içinden 100 dolar alırım ki bi' daha yapmasın
       me_out_bye
       Her yer kamera artık. Almam istemiştir ama için içini kemirir yarın yakalanırım diye. Eski tarih olsa alır gidersin. 1 sokakta 2818238393 kamera var yola kaldırıma dükkan önlerine bakan +insanların ellerindeki teller.
        mervenizz_
        Apartmanda cüzdan buldum açtım içine baktım bir ton para ve kimlik vardı kimlikte yazılan isimle hiç komşumuz yoktu bende 25 kuruş verip A/4 kağıdına cüzdan bulundu işte şu kattan alabilirsiniz yazdırdım. Adam geldi kapımızı çaldı bildiğim kadarıyla bizim apartmanı temizleyen amcamızmış elimi boş bırakmadı 100 TL verdi. 100 TL'yi hala harcamadım hatıra kalsın diye bankaya gidip kendi yatırdım. O doları bulan kişi de hakkını alır elbet.
         avangart
         Muhtemelen o para dişinden tırnağından arttırılan bir para değil, mümkünse yerdimmm... Ben aksine daha düşük paranın teslim edilmesi taraftarıyım :)
          dr.rock
          Asla böyle bşi yapmam 270.000 olan birinin parası iade edilmez İade edilecek miktar 40.000 ve altıdır
           gulun
           Olması gereken durumdur.aksi olursa sıkıntı değil mi zaten
            visnelikapkek
            Olması gereken şeylere hayret ediyoruz şaka gibi
             absurdizm
             bana denk gelmez.
              cinayetvaraga
              başkasının felaketiyle mutlu oluyorsanız dilerim helak olursunuz. yani o parayı dahinine veririm..para da beklemem. para zaten adamın.
               peripedia
               Tabi ki iade edilecek. Para senin mi değil. Sahibinin sorumsuzluğu, bu kadar yüklü bir rakamı nakit olarak yanında bulundurması ve sahip çıkamaması aptallık olabilir evet ama teslim etmemek çok ciddi bir yanlış. O para o insanın hayatta kalmak için son çaresi olabilir. Siz paranızı unuttunuz diyelim ya bulan geri iade etmesin benim sorumsuzluğum mu diyeceksiniz?
                mezunakalanmezun
                Ben de olsam aynısını yapardım, doğru hareket.
                 roar
                 Bu devirde bunu yapmak çok büyük irade ister ya. Yani sahibi belli olmayan para. Gerçi çevrede güvenlik kamerası var mı o da önemli bir durum mesela. Belki bunu düşünerek hareket etmiştir.
                  _umut_
                  Affetmem. Gerekirse sahibi beni bulmasın diye şehir ve ismimi bile değiştiririm
                   keladam
                   sosyal deney yapıyorlar diye düşünüp kameralara yakalanmak istememiş olabilir, hayatta yapmam para da yanıma kar kalır
                    dr_geyik
                    Ben böyle birşey yapmazdım açıkçası. Kimse şunu sorgulamıyor: öyle dımdızlak açıkta o meblağda para normal birşey değil. Sahibini aradığınız zaman neye denk geleceğinizi bilemezsiniz. Götürüp karakola teslim etmeniz durumunda da eğer kara paraysa o paranın sahibi tarafından hedefe de koyulabilirsiniz. Erdemli iş yaptım derken bir bakmışsınız gecenin yarısı evinize baskın yapıp ailenizi öldürmüşler. Hem gangster olmasa bile paranın sahibinin uyanıklık yapmayacağı ne malum? Adama verirsiniz ve "benim param 500.000 dolardı, burada 300.000 var" demesi durumunda yapabileceğiniz birşey yok. Bir anda suçlu çıkarsınız. En iyisi ses etmemek. Para zaten bu, öyle manevi değeri olan birşey değil. Hayati bir önemi olsa kaybeden için, kaybetmez zaten. Ben içinde üç kuruş para olan cüzdanı 20 senedir bir kere kaybetmedim, bu paraları nasıl kaybediyor bu adamlar?
                     herseyinaktivisti
                     Valla helal olsun. Bunu yapan insan az bulunur
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.