Yobazlık Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eskiciamca
   Hadi bu başlığın altına gördüğümüz ve bildiğimiz yobazlıkları yazalım Örnek olarak: Kız arkadaşımın ilk ev sahibi evde askılıyla geziyor diye pencereler açıkken çıplak gezmeyin evde diye uyarmıştı. Sakın merak etmeyin benimki çok güzel ağzının payını vermişti zaten bu yüzden benimki.
    disi.ejderya
    Neden diye sorgulamayıp ampule oyları basmalari. Benim gözümde yobaz artı comardir.
     kendi-cazibesi
     ❇️Laiklik yobaz❇️ı: Laiklik, dinin devlete, devletin de dine müdahale etmemesi, karışmaması demektir. Ben laiklik taraftarıyım dediği halde, din işlerine karışıyorsa, dinin emirleriyle alay ediyorsa buna laiklik yobazı denir.
      kendi-cazibesi
      Yobaz, bütün gerçekler kendisine gösterildiği hâlde, kabul etmeyen, kendi indî ve hatalı görüşünde körü körüne ısrar ve inat eden kaba, cahil kimse demektir. Her mesleğin, her ideolojinin yobazı olur.. Örnek: Cahil yobaz,Din yobazi,Fenn yobazi,Devrim yobazi,Evrim yobazi, Siyaset yobazi.
       kendi-cazibesi
       Evrim yobazı: İlk insanın maymundan, son olarak da ayıdan geldiğini ileri sürenler çıktı. Bilimsel olarak, bunların yanlışlığı ispat edildiği hâlde, gerçeği kabul etmez, kendi yanlış görüşünde körü körüne inat edip, bilime aykırı olarak maymun soyu olduğunda ısrar eder. Darwin nazariyesine bilim diyenler, evrim yobazıdır.
        kendi-cazibesi
        Devrim yobazı: Devrim deyimi, Batı dillerindeki revolution kelimesi, dönüşme, devrim hem de devirme yani zorla değiştirme ihtilâl] anlamındadır. Diyalektik maddeciliğe göre, evrim ve devrim birbirine kökten bağlıdır. Devrim, evrimin zorunlu sonucudur. Devrimci yobazlara göre, bütün dünya, dinden uzaklaşarak mutlaka komünist olacaktır. Din düşmanı sosyalistler, devrim yobazıdır.
         sairsel
         Bir inanışa veya ideolojiye körü körüne bağlanıp, sormadan bilmeden şartlar ne olursa olsun kendisini haklı görüp savunan kişilere yobaz diyorum.
          cinayetvaraga
          Herhangi bir konu hakkında hiçbir bok bilmeden, kulaktan dolma söylentileri alıp biliyormuş gibi, sanki konunun ehli biriymiş gibi 2 cümle ile başkalarına caka satıp, ukalalık yapmak bir numaralı yobazlıktır. Arapçanın kutsallaştırılıp; sünnet, farz, şöyle böyle diyerek adeta zehir gibi, eğitim seviyesi çok düşük, cahil toplumlarda yayılması bunun en güzel örneklerindendir.
           starasena
           Ev sahibim ben evimi sana kiraladım ama evimde alkol içilsin istemiyorum demişti jdgjndgnkdf
            zerdustttt
            Biatçı, din simsarı, yalaka, omurgasız, Kılıksız, Sıfatsız Oksijen israfı, Çöp beyinli… Taciz ve istismarı güzelleyen.. Maco.. Kıro.. Maganda.. İnsan atığı.. dünyaya ayrık otu kadar katkısı olmayan.. Her ses, fikir, düşünce, eylem ve bakış… Yobazdır…
             minmina
             kız çocuğunu okula göndermeyip, karısı için kadın doktor istemektir
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.