6
25.12.2020
YKS ile İlgili Yardıma İhtiyacım Var
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   badideasensei
   Hayatımda hiçbir zaman düzenli çalışmadım.Derste dinlediğim ile ve not çıkararak çalıştım hep . Soru çözemiyorum. Ben çoktan seçmeli testlere karşıyım. Uzaktan eğitim sürecinde konulara zaten tekrar kendi başımıza çalışmamız gerektiği için her zaman ki gibi tekrar yapıyorum ama test soruları çözmek içimden gelmiyor. Korkuyorum ama yıllardır bize önce tekrar edin sonra soru çözün deniyor ama ben soru çözemiyorum olmuyor. Sınavlarda kolay kolay zorlanmadım ama şimdilik Yks ye hazırlanırken ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?
    asit
    Aslında ilk cümlen açıklıyor bu durumunun sebebini. Test çözmezsen yaptığın tekrarın pek bi faydası olmaz sana. En azından sevdiğin derslerden, konulardan çözmeye başla, ufak ufak artır denemelerini.
     monaiman
     İstersen noktasından virgülüne kadar bil, soru çözmüyorsan bilgilerin fille geçmiş sayılmaz ve başarısız olursun. Tıpkı bir işi bilme ile yapmak arasındaki fark gibi.
      meyvesebze
      Tekrar ettiğin konu hep aynı olacak.Farklı kaynak bulsanda şu sebeplerden şu savaş cıktı,şu savaş sonrası şu antlaşma imzalandı felan felan.... Ama testte o savaşla ilgili çok çeşitli sorularla karşılaşırsın...Kafa yorarsın Test çözmeden konuyu anlayıp anlamadığın belli olmaz..Alıştır kendini...Zorla biraz
       mrcrw
       Siktir et konu çalışmayı. Aralıksız deneme çöz. Tekrarla nereye kadar. Soru bankası bile çözme. Öne geçiren denemedir.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.