Yine Akit Yazarı Yine Devlete Tuhaf Öneriler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Yeni Akit yazarı: Din kültürü, Kur’an, siyer dersinden TYT ve AYT’de 40 soru sorulmalı. Yeni Akit yazarı Ali Erkan Kavaklı, “Seçmeli dersler Kur’an, Siyer, Temel Dini Bilgiler okullarda neden az seçiliyor?” sorusunu yönelttiği bugünkü yazısında “Kur’an, siyer, temel dini bilgiler ve din kültürü derslerinden TYT ve AYT’de 40 soru sorulmalı ve öğrencinin gözünde bu dersleri önemli hale getirmeli” diye yazdı. Yeni Akit’te eğitim alanında yazılar kaleme alan Kavaklı, öğrencilerin bu dersleri seçmemesinin nedenini 'bürokratik zorlaştırma ve bu derslerden üniversite sınavlarında soru çıkmaması' olarak açıkladı. “Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinden TYT’de 6 soru gelir. AYT’de alan derslerine göre durum değişiyor. Sayısal alan seçilirse hiç soru gelmez. Öğrenci soru sorulmayan dersi önemsiz olarak görüyor. Kariyer kazanmasına etkisiz ders kabul ettiği için seçmeme eğilimi gösteriyor” diyen Kavaklı şöyle devam etti: "Üniversite sınavlarında soru çıkmayan dersleri öğrenci önemsemiyor. TYT’de Türkçe ve matematikten 40’ar soru gelir. AYT’de edebiyattan 24, matematikten 40 soru çıkar. Din kültürü, Kur’an, siyer, temel dini bilgiler dersinden TYT ve AYT’de 40 soru sorulmalı. O zaman bu dersler öğrencinin gözünde önem kazanır ve dersi seçer. Bu dersleri seçmeyenlere de ahlak dersinden 40 soru sorulmalı. Böylece toplumu bir arada tutan temel değerler öğrencilerimize adamakıllı öğretilmiş olur” Din hayata anlam katar. Milletimizi tarih boyunca ayakta tutan, büyük devletler ve medeniyetler kurmamızı sağlayan en temel değerlerin başında din ve onun kaynağı Kur’an, onun öğretmeni Hz. Muhammed (sav) gelir. Yazdı.
   https://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/ali-erkan-kavakli/surada-ele-alinmasi-gereken-temel-problemler-37281.html
   Kaynak Haber linki
    me_out_bye
    Olmayan eğitim sistemini daha da skn size yakışır. Gayette iyi bir fikir olarak bunu bulup uygularlar beklenir. Yok ağa fikir ayrılıklarında savaş şart. Bu işin çözümü yok Im telling ya. İnsanlık dönüp dolaşıp aynı yere gelecektir. O da savaşlar. 🤷🏻‍♂️ Bu kaosta öğrenci olmakta zor. Yazıkla size minnaklar. Sen çalışıp başarılı olacanda daha ne istediğini bilen yokki başında. Baksana şu duruma. Acaba onu mu sorsak hımm bunu mu yihaaa. Olmayan sistemde ilerlemeye çalışıyon ey babayiğit. Senin hakkinı kimse ödeyemez lan. Zeki geliyo yarın fikriyi koyuyorlar öbürsü gün böyle yerinde otururken adamın böyle olsun yihavvv diye söyleyesi geliyor keyfine gore. Sonra yetki bende öyle yapın böyleydi derken sende çalış babam. Neyi ezberleyim şunu mu bunu mu? Ortama bak.
     mrsnl33
     Oldu olacak, sadece bunların sorulduğu ayrı bi sınav yapsınlar bari. Zaten sınavdan bol bi şey yok memlekette.
      efeekara
      Yeni Akiti gördüğüm anda gram şaşırmadım okumaya değmez yazıııık
       kalpci
       Yeni Akit derili kırbaçlı fantazi yapan muhteremlerden oluşur. Önce imam nikahı kıyarlarki cennette hurilerle cima edebilsinler, ciddiye almayın
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.