Yıllar Önce Gidilen Yerlere Tekrar Gittiğinde Hiçbir Şeyin Aynı Olmadığını Görmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   İçimi acıtan bir durumdur. Yıllar önce üniversite okuduğum yere gittim. En işlek, en güzel yerlerden birinde okudum güzel bir ilimizde. Gidip bakmak istediğim çoğu şey kalkmıştı.. Kahve içmek istedim, kapalıydı. Yemek yemek istedim her daim gittiğim yer kapalıydı. Bir iki kadeh içmek istediğim yerin adı değişmiş, el değişmiş. Ne kadar acı. Nedense bu sabah o günleri rüyamda görerek uyandım küçük çaplı bir yıkığım..
    yabadabadu
    çok da önemli değil knk
     somurtkan_sirin
     sen aynı mısın ki orası aynı olsun?
      me_out_bye
      Millet aç aç. Kolay mı tükkan çevirmek bu mal yönetim ve pandemi falan şartlar.
       kisi
       Kötü yönleri hep aynı kalır ama. Geçen sene eski yazlığın orada kınaya gitmiştim. Yollar yine yol değil, yeni hiç bir şey eklenmemiş, onlarca yıldır kırık dökük olan yerler hala kırık dökük vs. Yolu molu bırak insanlar kendi evlerini bile tamir etmiyor. Çocukluğumda kırık olan bahçe duvarı hala kırık. Bir iki saatini almaz tamir etmek.
        gulfemkaya
        daha üzücü olanı ise döndüğünde senin de bambaşka bir insan olman
         peripedia
         Bizim bahçemizdeki son ağaç kesilene kadar sesimizi çıkarmazsak daha da acı tablolar ile karşılaşacağız. Adamlar buradan besleniyor buna muhtaçlar, rant, inşaat, seçim, oy falan filan.
          gokhanerorhan
          Üniversite okuduğun yere mezun olduktan sonra geri döndüğünde yaşanılan his Bkz. Görükle
           samyeli90
           Çok kötü bie durum bizim köy az nufüs lü bir yer hep yaşlılar vat toplasan 10 kişi etmez orada ev var babaannemin amcam oraya muhtar olmuş 😂 deli adam işi gücü yok neyse böyle bir orman yolu var oradan geçince çırçır vardır yemyeşil alan şırıl şırıl akan dere huzur bulursun eskiden çok su doldurmuşuzdur su diye gider 2 3 saat sonra dönerdik öyle güzel bir yer gidelim dedim yine uzun süredir gitmemişim 10 sene olmuş ama ne çır çır kalmış ne yeşil alan kalmış yok etmişler kazmışlar koca koca borular getirip bırakmışlar amca naptınız ya dedim dedi benden önce olmuş köyde muhtar olmayınca fırsat bilip bu hale getirmişler diye çok üzülmüştüm 😟
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.