Yıldırım Çarpması Nedeniyle Ölseniz, Bu Mikail Sebebiyle mi Olur Azrail mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lovewkoko
   arkadaşlar mantık sorularına devam ediyoruz. sanki buradaki sebep mikail gibi. -mikail'in görevi doğa olaylarını idare etmektir- azraili de biliyorsunuz işte can alan. bu durumda bir görev karmaşası yaşamaz mıyız?
    catherine-earnshaw
    Bu sorunun cevabını vermek zor, meleklerle de ilgisi olmayabilir bu olayın ki bu yüzden net bir cevabı yok melek mevzusunda. Daha ziyade karma dediğimiz şeyle bağlantılı olabilir. Ablasının ve bir adamın bile isteye öldürdüğü biri vardır. Adam onun sevgilisidir ve hem duygusal hem fiziksel acı çektirilerek öldürülmüştür bu kişi. Sonraki hayatında yıldırım olarak yeniden dünyaya gelir ve ikisini de çarpar. Burada zarar gören kişiye bu hakkı veren kimdir? Onu o şekilde dünyaya salabilecek güç kimdir? Belki de o dediğin melekler bu tür insanlara eşlik edenlerdir, onların safındadır? Uçuk bir hikaye gibi gelebilir kulağa ama bu dünyayla ilgili bilmediğimiz çok şey var.
     fairytale-
     O zaman bütün ölen insanlar Azrail sebebi ile olmus olur ki bu mantıksız. Mikail sebep olamaz o onun görevi. Patrona hesap vermek zorundayız
      myheartofstereo
      Mikail çarpar Azrail canı alır combo gidersin
       cinayetvaraga
       kumpas var. pusu var. üstümüze oyun oynuyorlar!
        patronicee
        Mikail doğa olayı görevini yerine getirirken Azrail ise eceli gelmiş olanın canını o olayı sebep göstererek alır. Allah meleklere görev verirken Azrail bu görevi kabullenir ama insanlar beni hiç sevmeyecek der. Allah ise 'ben öyle sebepler yaratacağım ki insalar her ölümü senden bilmeyecek' buyurur. Filmin sonunda Allahın emriyle Azrail kendi canını alır.
         buse01
         Allah sebebiyle Allah öyle buyurmuş slcjdlxj
          asit
          Kill her türlü Azrail'e gider. Asisti Mikail'e yazar.
           talihsizinteki
           golü azraile yazarlar mikailinki asist sayılır
            makeup-alp
            İlkokulda bir çocuk yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetmişti, çok iyi hatırlıyorum, Gittiğim okulun hemen bahçesinde okul çıkışında... o zamanlar yıldırım çarpmalarından ürkmeye başlamıştım derlerdi ya yıldırım düşerken ağaçların altında durmayın diye bende ağaçların altından ya geçmiyordum ya hızlı hızlı geçiyordum filan. şimdi korkmuyorum tabi...
             makeup-alp
             mikail gevşetmiştir biraz, azrailde tamamlayacı vuruşu yapmıştır bence.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.