33
28.12.2020
Yılbaşı Yasağına Uymayanlara Bir Gün Camide Çalışma Cezası
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Türk Diyanet Vakıf-Sen'in ceza önerisiymiş efendim. Genel Başkan Nuri Ünal, "Yılbaşında, yasağı dinlemeyip ihmal eden, eğlence mekanlarında toplanan insanları camii hizmetlerinde çalıştıralım" demiş. Anka Haber Ajansı'na konuşan Ünal ceza önerisini şu sözlerle ifade ediyor: "Ülkemizde son alınan kararla hafta sonları cuma akşamından pazartesi sabahına kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yılbaşı münasebeti ile de bu yasak 4 gün olarak belirlendi. Tabii herkes bu kurallara harfi harfine uymuyor. Kimisinin geçerli sebepleri olduğu için sokağa çıkıyor, kimisi ise keyfiyetten dışarılarda geziyorlar. İşte bizde diyoruz ki keyfi olarak boş yere sokağa çıkıp yasağı dinlemeyen ve güvenlik güçlerini zor durumda bırakan bu insanları camii, mescit gibi ibadethanelerimizde zaruri olarak 1 günlüğüne çalıştıralım. Camilerimizin temizliğinde olur, bakımlarında olur veyahut camii görevlisinin belirleyeceği bir işte çalıştırılabilirler." İlk defa böyle bir ceza önerisi duydum çok ilginç değil mi?
   https://www.youtube.com/watch?v=azMsNu6iUQs
   Kaynak
    caresizcare
    Yazık la camiye
     nickimdebileolmaz
     Ceza olarak cami de çalıştırmak mı :D
      benita
      Şimdi atayizler düşünsün
       gregory_
       Sadece cami olarak degil de ihtiyac duyulan diger devlet dairelerinde de görev verilirse güzel olur bence.
        busrawasheree
        gusül abdesti almadan girerlerse adamı zorla günaha sokmuş oluyorsunuz amk
         ali-vercetti
         haha efsane ceza XD
          eski_bi_tanidik
          Güzel ceza ama tebrik dhdnddbndnen Sadece cami olmasın bence diğer umumi yerler de olabilir dndndnd
           cinayetvaraga
           ne bu şimdi yani? ibadethaneye saygısızlik değil mi? neden bunu mevzubahis yapıyorsunuz ki! ehil insan çalışr orda, zorla gidecek insan degil.
            peripedia
            Bunlar ne yiyor ne içiyor ya? Camiyi bir ceza olarak nitelendirip kendi ideolojilerine ters düşüyorlar. Şu vakıflardan, sağ sendikalardan bir kez olsun anlamlı, mantıklı bir cümle duyalım ya.
             sedefartuny
             Cami görevi kesilecek olan suç halk sağlığını tehdit etmek mi yılbaşı kutlamak mı peki? Bana nedense ikincisi gibi geldi. Neden kamu kurumu değil ya da sokak değil de cami?
              detokssuyu
              Siz kimsiniz de ceza önerilerinde bulunabiliyorsunuz pardon. Her biriniz devlet kesildiniz başımıza. Ülkede herkes başkan herkes ahkam kesiyor. Sinirlerim bozuldu. Hep bir ağızdan bu kadar saçmalayı nasıl başarıyorsunuz başkanlar?
               dr.rock
               Ama ya camide bira içerlerse ya O zaman nolcak
                thetalentedmrripley
                Hocam cuma namazına gitmeyenlere de zorla yılbaşı kutlatalım cehennemde iyice yansın zındıklar
                 gilad-pellaeon
                 tamam varım ama önce mitinglerde milletin kafasına çay fırlatan ayasofya açılışına binlerce insanı toplayan sarayda sazlı türkülü maskesiz eğlence düzenleyen recep tayyip erdoğan aynı şekilde camide 1 gün çalışacak
                  csa
                  İyi güzel de, sen daha para cezasını ödetebilecek misin o belli değil, bunu nasıl yapacaksın acaba ? Bir de sadece camii olmaz, sokakları vs. temizleme gibi pek çok iş olabilir. Bunlar çok güzel cezalar da sokağa çıkma yasağı gibi boktan işlere değil de başka kanunlara uyulmaması halinde de uygulanan cezalar olsa keşke, mesela trafik cezaları falan gibi hiç kesilmeyen cezalarda falan... Virüs dışında hiç derdimiz yok, ceza verilecek, kadına şiddeti, tehdit, trafik ihlalleri hep es geçiliyor, ama sokağa çıkma yasağında sokağa çıktı vurun kahpeye (evsiz olunca bile :D). Barajlar, göller 3-5 senedir her sene daha da kurak hale geliyor, böyle giderse 3-5 seneye kimsenin başka sebebe ihtiyacı kalmadan herkes susuzluktan geberecek, ama %3 öldüren bir virüsten 7/24 konuşurlar, kimse bundan bahsetmez. Deprem geldi geçti, 3 gün konuşuldu bitti. Daha çok sayılır da fikri aldınız zaten. Varsa yoksa virüs anasını satayım. Komedi tam :D
                   gizemino
                   Dini böyle şeylere alet etmek ne kadar doğru ya. Sonuçta inananlar için kutsal olan bu yerlere gönülsüz birilerini çalıştırmak ne kadar etik? Çalışanlar için de bilinçaltlarına yerleşen ceza kavramı ile dinden soğumalarına sebep olacak bir şey
                    birsaglikci
                    Bakınız, bu dinde zorlamadır. Dinle cezalandırmak nedir?
                     rai1231
                     efso ceza
                      hogwartsmektubugelmeyen
                      Yalnızca camiye yönelik olmamalı. Madem kamu hizmeti olacak her yere olsun. Komik ve bence bu ülkede görülmesi gereken ceza anlayışı.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.