Yetkiniz Olsa Sınav Sistemini Kaldırır mıydınız? İnsanlara Dersler ve Sınavlar Dışında Hangi Yollarla Kendini Geliştirme İmkanı Sağlardınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarterbiyesizsin
   Son zamanlarda sırf kurtulmak kendimi atayım da bir yere uğruna, kendi zekaları dışında bile bile alakasız bölümlere giden okuyan çok insan görüyorum ve bunun acaba dersler ve saçma sınavlardan dolayı mı diye sorguluyorum bazen mesela acaba olabilir mi ?
    moon_night
    Ver yetkiyi gör etkiyi anında kaldırırdım amk bu eziyeti başkaları da çekmesin
     lutfen-ama
     İşsizlik+kötü eğitim sistemi kaynaklı düşünceler onlar. Sınavların kaldırılması için önce eğitim sisteminin, sonra da eğitimcilerin öğrencilere yaklaşımını ve toplum bilincini değiştirmek gerekiyor sınav sistemi sonra kaldırılabilir bence sonuç yine can sıkıcı olur yoksa.
      _gizem_
      tabii ki kaldırırdım
       eski_bi_tanidik
       Evet hic sınavsız olmaz ama sınav yüklerini cok zor olusunu ve çok olusunu kaldırırım. Mesela bi örnek vereyim. Koskoca Türkiyedeki tüm liseler daha 1. Sınavları yeni olmuşken biz önümüzdeki hafta 2. Sınavları olucaz 😞 1. Sinava girenleri yaktın bize ne bulaşiyon sira bize mi geldi orospu cocugu ziya. Daha kimse 2. Sınavları yapmiyo belki 2 ay sonra yapacak peki neden 2. Sınavları geldin ta götumuzun dibinde yaptın telahaşa müdürü orspu evladi 😭
        efla_tun
        Sınavlar olurdu derslerde yine herkesi okula gönderirdim ama bu şekilde değil Ahlak sınavlarına sokardım habersiz ama kişinin haberi olmayacak Erkekli kadınlı herkes ülkesini savunmak için eli silah tutacak kendini koruyacak konumuna getirirdim Okula giderdi çocuk ama haftada beş saat matematik görmezdi,yada resim dersinde iki dağ arasına bir güneş çizmezdi Benim fikirlerden birkaçı
         takmazuguramatakar1
         Kesinlikle. Olmayan eğitim sisteminde hayatımızın diğer kısmında hiçbir işime yaramayan şeyler görmekten ve buna tabi tutulmaktan sıkıldım. Diğer öğrenciler de öyledir muhtemelen.
          moon_night
          Pişt 23 nisanda koltuğa kim oturcak söyliyelimde kaldırsın sınavları
           eo110
           Doğrunun bu olmadığını biliyorum ancak doğru ne onu da bilemiyorum. Dünya'da genç nüfusu en fazla olan ülkelerinden biriyiz ama heba ediyoruz. Bir devrim şart
            palmiye
            İmkan verilse yapacağım ilk şey köy enstitülerini geri getirmek olurdu. Devrim niteliğinde bir proje olurdu.
             mrsnl33
             Sınavları kaldırmak bana çok mantıklı gelmiyor.O zaman bileni,bilmeyeni nasil ayrıt edeceksin?Sınavlar yine olurdu ama sayısı bu kadar fazla olmazdı mesela.Bunun disinda kucuk yaşlardan itibaren çocukların yeteneklerini ortaya çıkarabileceği etkinlikler düzenlenmesini isterdim.
              asit
              Atlara biraz merakım var ve at yarışı da takip ederim bazen. TJK da bizim eğitim sistemi gibi bir sisteme sahip. Güzel yarış atları yetiştiriyorlar. Ölçme değerlendirme yaptığını sanarak daha az zeki olan öğrencileri diğerlerinden ayıklayıp, eleyip gelecekteki toplum içi statüsünü daha küçük yaştan belirlemeye çalışıyor. Bu öğrencilerin durumunu sınav sistemi olmadan da tespit edip üzerine yoğunlaşırdım. Zaten zeki ve yetenekli olanları ihmal etmeden diğerlerini de kazanmaya çalışırdım. Önceliği her zaman çaba sarfedenden yana olan bir sistem kurardım. Kendilerini keşfetmelerini sağlar, yeteneği doğrultusunda eğitim almalarını sağlardım.
               fromspace
               Bazı üniversiteleri kapatırdım. Fazla üniversite var, buda fazla yeni mezun demek. Fazla mezunlara fazla iş yok. Isgucu üniversite mezunlarina kaydı, buda issizlik sorununu getirdi. Plansız egitimin sonucu..
                eflayilmaz
                Yurt dışındaki çoğu üniversite sınav yerine ödev ya da proje istiyorlar fakat buradaki ödevler çok ciddi araştırma ve emek isteyen ve intihale yer vermeyen ödevler. Sürekli ezbere bir şey yapmaktansa bir konu hakkında uzmanlaşmak çok daha önemli
                 arasserin
                 Sosyal ve spor faaliyet sayısını arttırmak. Öğrencileri topluluklar kurmaya teşvik etmek. Sanat ve spor faaliyetlerini boş dersmiş gibi değersiz göstermek yerine öğrencileri rahatlatan, onlara fayda sağlayan ve bu alanda kendilerini geliştirmeleri sağlayan dersler haline getirmek
                  _lara_
                  Yks - lgs kaldırırdım. Ortaokulun sonunda yetenek sınavı yaptırırdım. Isterse 1 hafta sürsün geniş çaplı bir sınav yaptırırdım. Bu sınava gore örn müzik yeteneginiz var müzik lisesine. Spor yeteneğiniz var spor lisesine. El becerisi vb. Yetenekleri var teknik liselere. Aklı daha ön planda. Normal liselere. Üniversite sınavı yerine almanyadaki gibi not ortalamasıyla geçilmesi. Boylece son yilında çalışma olayi olmaz. Herşeyi zamaninda öğreniriz. Tipik öğrenci psikolojisi engellenir
                   ahpte-pateh
                   Her dersi seçmeli yapardım, insanlar istedikleri şeyleri öğrensin. #egitimdefasizmehayir Şaka bir yana gerçekten her ders seçmeli olmalı. En azından lisede.
                    maresalizm
                    Ne memuru sınav beyyy
                     maskoff
                     bence de üniversite sınavları da kalkmalı. üniversiteler çağırsın kendi bölümlerine yönelik sınav yapsın. yani puan alıyorsun ama mühendis mühendise benzemiyor. çok daha adil olur hem yeteneğine göre yönlenirsin.. herkes de istediği bölüme, istediği üniversiteye erişmiş olur.
                      diocu01
                      Kaldırırdım tabikide aq
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.