Yetim Aylığı ile Geçinilir Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dipsiz
   Aramızdaki bekar ya da boşanmış kadınlar iyi bilirler, annemiz veya babamız öldüğünde emekli maaşlarının yarısı bize kalıyor (erkeklere değil, kadınlara veriliyor). Ülkede işsizlik had safada. Hepimiz ister istemez bu maaşı alacağız (evli olmadığımız takdirde) SSK emeklisi maaşı 2.300 tl, yarısı bize kalsa (yüzde 50'si bize kalıyormuş zaten) 1.150 tl. Sizce bu parayla tek bir kadın (o da en iyi ihtimalle tek yani çocuğu olmayan) geçinebilir mi TÜRKİYE'de tabii
    vsjvsjvsjv000
    Türkiye şartlarında sadece 1150 ile geçinmek çok zor. Tecrübe ettiğim bir durum bu. Universteyi yeni bitirdiğimde ücretli öğretmenlik yaptım ve aşağı yukarı o kadar alıyordum. O zamanlar ailemin yanında yaşadığım hâlde geçinemiyordum. Baktım olacak gibi değil başka mesleğe yöneldim.🤷‍♀️ Ama belki bir ihtimal kişi kendi evinde kalıyorsa, ekstra büyük harcamalar yapmıyorsa, zar zor idare edebilir. Bilmiyorum.
     me_out_bye
     Geçinenler var. Ama aza kaanat edeceğine daha iyisini uğraşıp bulabilirsin.
      gfb_efe621
      Ya nasıl yetmez 1 150 lira ile tek kişi geçinebilir. Benim 2500 lira ile 5 kişinin geçindiğini gördüm buna da yeter yani sana yetmesi lazım hiçbir şey yapmadan aylık alıyorsun. (ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN)
       busrawashere
       evin varsa ve her gün lahana çorbası içersen geçinirsin
        domatescokpahali
        gecinilmez gecinemez gecineni Maliye Bakanı yapmak lazım ben memur maaşımla gecinemiyorum
         dipsiz
         Ben de bir genç kızım ve geleceğimi düşünmek zorundayım. Peki neden yetim ya da dul aylığı bu kadar düşük ? Her şey pahalılaşırken neden yetim ile dul aylığının oranları yükselmiyor. Çalışmak isterim elbette ama iş var da biz mi çalışmadık zaten diplomadaki ünvanımı yani esas mesleğim olan sekreterliği yapmaktan vazgeçtim. Sekreter denilince akla fanteziler geliyor. Konulu film çekmeye değil işe gitmek istiyorum. Konulu filme konu olmaktansa işsiz kalır, yetim aylığı alırım daha iyi.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.