Yerimde Olsanız İnsanlara Karşı Tutumunuz Nasıl Olur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dipsiz
   İnsanlara hep iyi niyetle yaklaştım, çıkarsızdım. İnsanlar bunun karşılığı bana kazıt attılar, iftira attılar, beni küçümsediler. demediğim şeyleri demişim gibi lanse ettiler. İnkar ettim demedim desem de dedin dediler yani iftira atmaktan çekinmediler. Şu an insanlara karşı çok önyargılıyım. Biriyle konuşmaktan derdimi sıkıntımı paylaşmaktan çekiniyorum. Ben kimseye iftira atmadım, kimsenin demediği şeyleri demişler gibi lanse etmedim. Bunlar neden benim başıma geliyor. İnsanlara karşı inanılmaz öfke doluyum. Kimseye güvenemiyorum bu durum beni paranoyaklaştırdı. Kuzenim arıyor, telefonları açmıyorum çünkü korkuyorum ya ondan da kazık yersem diye neden yemeyeyim ki. Kimseyle konuşmuyorum daha doğrusu konuşamıyorum. İnsanlar yüzünden iyice psikolojim kötüleşti. Bir daha aynı şeyleri yaşarsam yine iftira atılırsa demediklerim denmiş gibi lanse edilirse elimden büyük bi kaza çıkabilir. Yerimde olsanız naparsınız
    who_am_i
    O saydıklarının bir çoğunu yaşadım
     benita
     İyi niyet konusunda seninle aynıyım, tecrübelerimiz de benzer ama sana daha kötüleri denk gelmiş maalesef. Ben o durumları yaşamamak için herkesle arama mesafe koyuyorum, kuzen dahi olsa hiç bir şey anlatmam mesela. Yeni tanıştığım insanlara da yaklaşmam ilk etapta beni sevmezler zaten. Çünkü uzaktan izlerim hepsini, davranışlarını. Çoğu kişi belli ediyor kendini o zaman yaklaşmıyorum, iyi olduğunu düşündüğüm insanlar olduğunda yine ilk adımı ben atmam, her şey paylaşmam onlardan beklerim. Bunu yapabilmem için belli bir süre ve tecrübelerden geçmesi gerekiyor. Kısacası herkesle, ailenle bile arana mesafe koy, gereksiz samimiyet her tür ilişkide sana zarar verir. Sen kendini çek, senin iyi niyetini hissedenler zaten seni bırakmayacaktır. Arkadaş olarak bir kişi bile yeter sana fazlasına hiiç gerek yok. Son olarak sırrını anlatmadan önce o kişi bunu herkese yayar mı, bana nasıl zarar verebilir, ne şekilde anlatabilir şeklinde bir düşün, tart sonra ona göre filtreleyip paylaş. Biliyorum yorucu ama kendini korumak için şart maalesef.
      me_out_bye
      Yerinde olsam insanları takmam. Süslenir püslenir yaşarım eğlenirim. Ne zaman değerli insan gördüm onunla daha yakınlaşırım diğerlerini belli bir seviyede tutarım. Konuşurum ama öylesine. Kafamı sıkmak yerine keyfime bakmaya çalışırım. Okul ya da iş ekonomik özgürüğümü bulmaya çalışır bir yandan, buluncada TEMELLİ KAFAMA GÖRE YAŞARIM. Kimseye ihtiyacın kalmaz. Sadece senin onayladığın beğendiğin kişileri yaklaştırırsın yanına hayatına sokarsın. Diğerleri öylesine görüntü yapan nesneler.
       monaiman
       Dostum sırrın senin esirindir onu başkasına söylersen sen onun esiri olursun. Bunu sakın unutma. İnsanlara karşı az bi mesafe hep daha iyidir. Fakat düşmanlık besleme, ön yargıyla yaklaşma, sadece yavaşça olan biteni seyret. Rahat ol. Kötü insanlar var, bu bir gerçek fakat onlardan uzak kalabilmek yine senin elinde. Sadece rahatla.
        sozdedegilgozde
        Bu söylediklerin bu dünyanın gerçeği diyebiliriz. Ama buna rağmen yaşaman gerektiğini de unutma. Her zaman karşına kötü insanlar çıkmayacak bunu unutma. Ön yargılı davranmamanı tavsiye ederim. Elbet bu günler senin için bir ders olarak artı olarak geri dönecektir.
         ozanesi
         Yerinde olmasam da insanlara karşı tutumum net. Hepsinden uzak duruyorum ve kafam rahat yaşıyorum
          _umut_
          " İki kişinin bildiği sır sır değildir " senin değişmez kuralın olsun. Bu kuralı bozacağın bir kişi için de uzun bir süre ve her şartta ölçüp tart. İnsanlara kafanda %100 güvenle başlama. %20 ile başla. Bırak onlar artırsın bunu. Arkandan konuşanları salla. Kesinlikle salla hem de onlar bundan zevk alıyor. Gerisi de akıllı ve biraz kurnaz olmaya kalıyor. İnsan ilişkilerini ince eleyip sık doku. Böylelikle sana zarar gelmeden önce fark edersin. Sürekli gözlemle insanları hem sana hem de çevresine karşı olan davranışlarını. Kötü bir şey yaşamak hayatın kanunu. İnsanlar tam bir pislik. Sen yaşadıktan sonra acaba ne yaparım diye önceden düşünürsen hep bir adım önde olursun. Babana bile güvenme. Bırak güvenini insanlar uzun zamanda kendi kazansın. İnan bana çok zor değil bunu yapmaları. Güvenilir insan zaten bunu zorlanmadan yapıyor. Bu kadar kasma yani sadece düşünmeden hareket etme hepsi bu
           djsinemovic
           Bu twiti bu akşam gördüm. Bundan sonra aldığım herhangi bir eleştiri olur iftira olur cevabım ektedir. Bırakın havlasınlar..
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.