Yeni Normal Düğünlere Gittin Mi? Gidecek Misin?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Herkesin aklında aynı soru var şu günlerde. Davetli olduğumuz düğünlere katılıp katılmamak arasında bir yerdeyiz. Sen Covid-19 sonrası yeni normal düğünlere katıldın mı ya da katılmayı planlıyor musun? Haydi bakalım dio’la.
    okadin
    Gerçekten kafamı çok kurcalayan bir konu bu. Bir ay sonra en yakın arkadaşlarımdan birinin düğünü var. Bir taraftan korkuyorum çünkü hiçbir tedbirin alınmayacağını biliyorum. Diğer taraftan arkadaşımın yanında olmam gerektiğini düşünüyorum. Hem misafirler hem çiftler için çok buruk geçecek. Ben olsam bu yıl asla düğün yapmazdım.
     plazacalisani
     Valla düşünmüyorum, insanın bol olduğu yerde olmayı bile düşünmüyorum şu sıra. Kendim için değil ama yaşlılarım için en azından uzak durmaya çalışıyorum. Zaten giden tanıdıklarım da kurallara hiç uyulmadığını söylüyor. Herkesin maşallahı varmış.
      mrlawyerkk
      Gidilmemelidir. Şu cansız manken olayı bile o kadar can sıkıcı ki. Neden cansız manken? Neyin simülasyonu bu? Koy bir kutu insanar onun içerisine atsınlar takılarını. Arkadaşlarımdan duyduğuma göre zaten salon sahipleri gelin ve damatın istekleri doğrultusunda tedbir alacak ya da almayacaklarını gizliden gizliye beyan ediyorlarmış. Çift isterse halay da çekilecek, maskesiz de olunacak. Yemekli düğünlerde maske nasıl sürekli kullanılacak ki? Gözlemci de maalesef rüşvet durumları ile ekarte edilebilir.
       sedefartuny
       Ne olurdu yani bu yıl insanlar nikahlarını kıysalar, birinci derece yakınları ile daha kontrollü ve güvenli bir ortamda evlenseler. Evlilik evliliktir işte düğün oldum olası bana anlamsız gelmiştir. Düğün salonları zaten bu yılın tüm ödemelerini aldılar. Çiftlerin hakları seneye devredilmek üzere saklı kalsa daha anlamlı olmaz mıydı? Şimdi düğünlere gitsen 14-15 gün için içini yiyecek belki hayatının en büyük pişmanlığını yaşayacaksın. Gitmesen anlayışsız arkadaş lincine maruz kalacaksın. Çiftler de inanılmaz bir cesaret örneği sergiliyor. O düğün sonrası corona olanlar olabilir. Bunun vicdani yükünü nasıl görmezden gelebiliyorlar.
        cokbilmisdegilcokbilen
        Yani altın olmuş bilmem kaç lira. Gitmemek için güzel bahane :) Tabi zaten gitmemek gerekiğini düşünüyorum orası ayrı.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.