Yeni Bir Devlet Kuracak Olsan...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   1- Anayasanın değiştirilemez ilk 5 yasası ne olurdu? Veya bu anayasaya "değiştirelemez" diye bir şart getirir miydin? 2- Hangi yönetim şeklini tercih ederdin? 3- Eğitimde özel ve devlet okulları olmasına müsaade eder miydin? 4- Seçtiğin yönetim şeklinde seçme - seçilme durumu varsa seçmen için yaş veya eğitim gibi başka kriter şartı koyar mıydın ? 5- Bunlara ek olarak veya farklı olarak neleri tercih ederdin?
    muzlu-pasta
    1.Madde:Kadına,hayvana ve çocuğa psikolojik,fiziksel,ekonomik ve cimsel her türlü şiddet kısas yöntemi ile cezalandırılır. 2.Madde:Dincilik,cinsiyetçilik ve irkçılık yaptığı kanıtkanan kişiler sınır dışı edilir. 3.Madde:Her çocuk devlet okuluna gider ve lise mezunu olmayan kimse oy kullanamaz aday olamaz. 4.Madde:Yenilenemeyen her türkü enerjiyi kullanmak yasak ve üretim yerlerini kurmak yasaktır doğaya saygı zorunludur aksi hal ve durumlarda ağır maddi cezalar uygulanır. 5.Madde: Her kadın ve erkek 1 yıl boyunca sert bir asker ve hayatta kalma egitimden geçer ve sadık bir vatandaş olur. 2.Ülkeye en çok yararı dokunan kişilerden oluşan bir konsey ile yönetirdim. 3-Sadece devlet okulları olurdu ve egitimde her türkü eşitlik sağlanırdı her çocuk ilgi duyduğu alana yònkendirilirdi. 4.Konseye giricek kişinin yararının ulasal düzeyde olması yeterli olurdu. 5.Bir insanın servetinin 1 milyon doladı geçmesine izin verilmez artın para direkt olarak ihtiyacı olanlara gider.
     moon_night
     1. Madde: Şiddet gösteren herkes istisna olmaksızın müebbet hapise mahkum edilecektir. 2. Madde: Eğitim içinde bulunulan koşula göre sınavsız olacaktır. 3. Madde: Herkes istediğini giymekte, istediği yere gitmekte falan filan özgürdür aşklar😘😘 4. Madde: Herkes eşittir. Dili, dini, ırkı, yönelimi ne olursa olsun insandır. 5. Madde: boş anam bilemedim bunu 2. Bilemedim bunu 3. Özel okul olmazdı. Eğitim ticaret değil 4. Iq sınırı olsa iyi olurdu
      hell_angel
      herkes uyusun şiddet yasak bi de oy kullananlara ıq testi yapacam beyinsizler oy veremesin
       merivella
       Bu uzun sorulara ithafen bir devletim olsaldı diktatör olurdum heryerde benim posterlerim olurdu büyük patron dedirtirdim kendime gülüşümü milli marşı yapardım ismini de Merotonya koyardım sjsjsismikögmimi
        gregory_
         _poseidon_
         1.Madde: Gayrimüslümler bu Devlette Yaşayamaz ! 2.Madde:Devletin Dini İslamdır. 3.Madde:Erkekler Sakal bırakmaya Kadınlar Başörtüsü Takmaya Mecburdur ! 4.Madde:Devletin huzurunu bozan ırkçı hareketler yapmanın cezası müebbettir. 5.madde:Eşcinsellik bu devlette yasaktır. 2.Otoriter Monarşi 3.Okulları kapatıp medreseler açardım. 4.Babadan oğula geçiyor monarşide. 5.Vergi Olarak zenginden çok fakirden az vergi alırdım.
          ahpte-pateh
          1- .............. bir şartlı demokrasidir. Oy vermek için en az ilkokul mezuniyeti -ilkokul mezunu sayısı belli bir kanı aşınca bunu ortaokul yapabiliriz.- ve seçimlerden 1 ay önce yapılacak sınavdan yeterli puanı almak gerekiyor. Ayrıca alt yaş da 18'dir. 2-............... de sosyal devlet anlayışı mevcuttur, yurttaşlara maddi durumları oranınca bir yardım yapılır. 3-............... de Atatürk'ün 6 Ok'u geçerlidir. 4-................ de resmi kurumlarda -devletin açtığı bazı kurslar hariç- asla dini eğitim verilemez, tarikat-cemaat açılamaz. Selefi kökenli bir grubun siyasete girmesi yasaktır. 5- İlk 4 madde ve işbu madde asla değiştirilemez.
           a.l.p.o.l.l.o.n
           Sonunda biri sordu hakk senden razı olsun,daha önce paylaştım kimse takmadı ama artık yeni nesil dioya tanıtabilirim: Alporria Federasyonu'na hoşgeldiniz diğer ülkelere karşı anarşist,ezoterist ve komünist yaklaşmaktadır. Amaç halkın adil şekilde bir araya gelerek güçlenmesi, bu birlikte sınıflara ayrılıp verdiği emeği kadar ekmek yemesi talep edilir. Başta yönetici grubu olsada bunlar sembolik gösterilir ve halkta ki herkesin bir rolü bulunup yerine getirmesi halk gereği zorunludur. Her vatandaşın hayat şartı serbest ve mesleki başarısı desteklenilmektedir. Eğer isterse farklı sınıfa terfi edilir ve yeni bir rol edinebilir. Bu ülkede tek katı kuralsa suç işlenirse halktaki herkesten ceza kesilir ve cezayı işleyen neresiyle işlediğiyse orası kesilir. Evet nerde kalmıştık..... Alporria'ya hoşgeldiniz ! Burası sizin ellerinizde 😏
           https://www.youtube.com/watch?v=8jSwcgOj5Lw
           https://www.youtube.com/watch?v=8jSwcgOj5Lw
           HAIL ALPORRIA !
            kitaptakikurt
            sosyalist ülke.
             tsukyomi
             1- SSCB'nin anayasasından rastgele beş madde seçerdim, hepsi birbirini tamamlıyor zaten. Ama değiştirilemez olan madde yine SSCB anayasasından şu olur; ''yurttaşların vicdan özgürlüğünü güvence altına almak için, SSCB'de kilise devletten ve okuldan ayrılmıştır. dini ibadet özgürlüğü ve dinsizlik propagandası özgürlüğü tüm yurttaşlara tanınmıştır'' 2- Sosyalizm 3- Sosyalizm dolayısıyla özel herhangi bir kurum/kuruluş olmazdı. 4- 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler oy kullanabilir. 5- Bunlara ek olarak ülkede kişinin ne yaptıysa iki katını aldığı bir adalet sistemi olurdu. Mesela ülke ve millet hayrına çok mu çalıştı, çevreye ve vatandaşlara duyarlı mı? 2 katı mükafat. İnsan-hayvan fark etmeksizin cinayet, tecavüz, terör vb. suçlardan herhangi birini mi işledi? Doğru çalışma kamplarına. Gulag'ı geri getirirdim evet, linçleyebilirsiniz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.