Yemeksepeti.com'un Hacklenmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   yemeksepeti.com hacklenmiş ama sanırım yemeksepeti bu durumun ya farkında değil ya da büyük bir kumar oynuyorlar. tüm herkesin bilgileri ellerinde anladığım kadarıyla. yemeksepeti.com'a kayıtlı olan kredi kartı bilgileriniz de gitmiş. hackerlar yemeksepeti'nden bitcoin olarak fidye istiyorlar. belki nevzat da bu yüzden işi bırakmış bile olabilir almayalım şimdi başımıza bela diye. yemeksepetinin yaptığı açıklama, diyor ki bizden fidye istediler ama bir sızıntı söz konusu değil ama gelen haberler hiç öyle durmuyor. nevzat aydın'a gönderdiklerini söyledikleri yapılan mailleşme şöyleymiş: "Merhaba Nevzat. Sana kötü haberlerimiz var, yeniden hacklendiniz. Elimizdeki verilen 2021 Mart ayındaki sızıntıdan kalma olmadığını kanıtlamak için sana 2021 Nisan ayından sonraki bazı verileri gönderiyoruz. Lütfen dikkatlice oku ve bize hemen dönüş yap. Soru: Ne istiyorsunuz? Cevap: Bitcoin ile ödeme. Bize cevap verdiğinde miktari konuşabiliriz. Soru: Elinizde ne var? Cevap: İçinde isimlerin, telefon numaralarının, adreslerin, e-posta adreslerinin, adres tariflerinin ve bazı kredi kartlarının son 4 hanesinin olduğu 30 milyon satırdan fazla bilgi. Soru: Size para versem bile bu verilerin hepsini paylaşmayacağınıza ya da satmayacağınıza nasıl güvenebilirim? Cevap: Güvenemezsin, Ama senin ödemenden sonra verileri satmakla ilgilenmiyoruz.
   https://twitter.com/haskologlu/status/1460377828571205646
   https://twitter.com/haskologlu/status/1460377828571205646
    alengirik
    Yemeksepeti siber güvenlik departmanı
     lovewkoko
     yemeksepeti sorun yok sorun yok sadece tüm veriler çalındı sorun yok tarzında açıklama yapmış. geçmiş olsun bizim bilgiler kimbilir nerelerde satılacak.
      mrlawyerkk
      Alt tarafı adreslerimiz, e-posta adresimiz, numaralarımız ve kartlarımızın son 4 hanesi çalındı canım sorun yok yemeksepeti hemen müdahale ediyor hiçbir problem yok ne olacak ki?
       kalpci
       İnsanların böyle şeyler yapmasını hiç tasvip etmiyorum. Çok kötü bir davranış bence. Ayrıca günahta
        honeybee
        allahım yemek sepeti bu ama insanların adresi filan var ya zaten herkesin aldılar verilerini daha da mı alacaklar anlamadım
         altintren
         Yemeksepeti yol geçen hanına döndü. Üç ayda bir girip temizliyorlar.
          esseref
          adamların umrunda bile değil gerçekten. ilk hacklenmede sadece bir mail göndermişlerdi. adamakıllı bir açıklama bile yapılmamıştı. ikincisindeki tavırlar daha fena. ayrıca devlet buna niye el atmıyor. ceza vermesi ya da soruşturma gibi bir şey açması gerekmez mi
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.