Yaşlı Çiftlerde Kocaların "Eşim Bana Bakmıyor Ne Olursa Olsun Bakmak Zorunda" Düşüncesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarterbiyesizsin
   Sadece kadın işte oturup yemeğini yapacak sen utanmasan karından yemeği ayağına kadar getirttireceksin ya da gençken de az çektirmediysen kadıncağıza yaşlandığında da sana ekstra bebek gibi bakmasını umuyorsun bunun kadar yüzsüz çok az şey biliyorum eşin zaten aranızda belirli yaş farkı yoksa senin gibi yaşlanmışsa senin de ona onunda sana karşılıklı bakması gerekmez mi çoğu yerde gençken evliliklerinde eşlerinden memnun olmayan bu amcalar yaşlandıklarında bile hala şikayet üstüne şikayet yok bana bakmıyor bakmak zorunda diye, çıldırası geliyor insanın cidden dünyanın her yerinde kadınlar erkeklerinde görevlerini üstleniyorlar gibi utanmadan erkekler dayatıyor bunu halbuki karşılıklı iki tarafında görev dağılımı yaparak çözülebilecek her türlü meseleyi böyle boka çeviriyorlar. sadece bu erkekler değil elbette kadınlarda dahil ama yani yaşlanmışsınız ve hala bu şikayetler bitmiyor son zamanlarda mutlu karı koca ilişkisinde yaşlı bir çift göremiyorum bu kavga bu çekilememezlik nereye kadar..
    karolunita
    Tm büyüklere saygılıyız fln ama ben bu zihniyeti s*kmeyip ne yapiyim?
     asit
     Bu tip insanlar genelde karakterindeki ezikliği kadını ezerek, üstünlük taslayıp hizmetçisi haline getirerek bastırmaya çalışıyor. Hep bir ispat çabası içindedirler. Ben yaparım, ben bilirim hatta ben senden üstünüm şeklinde. Koşulsuz itaat beklerler. Evlenmek için evlenen tipler genelde. Sevgi-saygı olmasına gerek yok. Yaşlandıkça daha da boka sararlar. Boktan daha beter bir hale gelirler.
      _gizem_
      sana bebek bakıcılığı yapmak için mi evlendi bu kişi aq KLFEJKJWKFUIWKd
       samyeli90
       Evlendiğin zaman nasıl alıştırırsan öyle gider bak zavallı teyzem 70 yaşında hala ondan hizmet bekliyorlar kocası ayrı dert oğulu ayrı dert torun ayrı dert neden hep böyle alıştırdı ondan mutfaktan çıkamıyor kadın
        gulfemkaya
        Eski kafa insanlar işte. Babaannelerimiz, anneannelerimiz de bu durumu o kadar uzun yıllar boyunca kabul etmiş ki şimdi de 40-50 yıl baktım, biraz daha bakarım diyerek kendilerini inanılmaz yoruyorlar :(
         badideasensei
         Babaannem artık o kadar alışmış ki 40 senedir devam eden psikolojik ve fiziksel şiddet artık ona işlemiyor. Ne olursa olsun bakma zorunluluğunu karşı da büyükbabamın dayatmalarına rağmen "ölsen de maaşın bana kalsa , bıktım senden" diyor ciddi ciddi. Kaos ortamı resmen. Keşke annemin sözünü dinleseydim der hep. Yaaa işte hayal dünyasına dalıp git sevdiğin adamla evlen , sonra ayaklı bir evlilik ansiklopedisi çıksın senden.
          kisi
          Şu görev dağılımı muhabbeti hiç tutmaz. Bu, bu işi, bu kadar süre yapacak şeklinde plan yapıp dururlar ve sürekli patlar. Hayatın doğal akışında kim yaparsa yapar. İhtiyaç duyulan işi uygun olan yapar. Erinen biri ile evlenmeyin zaten. Başına komutan koysan bile bir süre sonra kaçar ve tüm iş yine sana kalır. Ayrıca eklemek isterim ki ev işleri abartılmış balon işlerdir. Basit basit işler işte. Yapın gitsin.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.