Yaşlı Çiftlerde Kocaların "Eşim Bana Bakmıyor Ne Olursa Olsun Bakmak Zorunda" Düşüncesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   karolunita-
   Tm büyüklere saygılıyız fln ama ben bu zihniyeti s*kmeyip ne yapiyim?
    _gizem_
    sana bebek bakıcılığı yapmak için mi evlendi bu kişi aq KLFEJKJWKFUIWKd
     asit
     Bu tip insanlar genelde karakterindeki ezikliği kadını ezerek, üstünlük taslayıp hizmetçisi haline getirerek bastırmaya çalışıyor. Hep bir ispat çabası içindedirler. Ben yaparım, ben bilirim hatta ben senden üstünüm şeklinde. Koşulsuz itaat beklerler. Evlenmek için evlenen tipler genelde. Sevgi-saygı olmasına gerek yok. Yaşlandıkça daha da boka sararlar. Boktan daha beter bir hale gelirler.
      badideasensei
      Babaannem artık o kadar alışmış ki 40 senedir devam eden psikolojik ve fiziksel şiddet artık ona işlemiyor. Ne olursa olsun bakma zorunluluğunu karşı da büyükbabamın dayatmalarına rağmen "ölsen de maaşın bana kalsa , bıktım senden" diyor ciddi ciddi. Kaos ortamı resmen. Keşke annemin sözünü dinleseydim der hep. Yaaa işte hayal dünyasına dalıp git sevdiğin adamla evlen , sonra ayaklı bir evlilik ansiklopedisi çıksın senden.
       gulfemkaya
       Eski kafa insanlar işte. Babaannelerimiz, anneannelerimiz de bu durumu o kadar uzun yıllar boyunca kabul etmiş ki şimdi de 40-50 yıl baktım, biraz daha bakarım diyerek kendilerini inanılmaz yoruyorlar :(
        kisi
        Şu görev dağılımı muhabbeti hiç tutmaz. Bu, bu işi, bu kadar süre yapacak şeklinde plan yapıp dururlar ve sürekli patlar. Hayatın doğal akışında kim yaparsa yapar. İhtiyaç duyulan işi uygun olan yapar. Erinen biri ile evlenmeyin zaten. Başına komutan koysan bile bir süre sonra kaçar ve tüm iş yine sana kalır. Ayrıca eklemek isterim ki ev işleri abartılmış balon işlerdir. Basit basit işler işte. Yapın gitsin.
         samyeli90
         Evlendiğin zaman nasıl alıştırırsan öyle gider bak zavallı teyzem 70 yaşında hala ondan hizmet bekliyorlar kocası ayrı dert oğulu ayrı dert torun ayrı dert neden hep böyle alıştırdı ondan mutfaktan çıkamıyor kadın
          minmina
          eğer kadın hayatı boyunca hiç çalışmamışsa evet eşi ona bakmak zorunda
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.