Yaşanan En Garip Dolandırılma Olayı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nursimarley
   Yıllaaar yıllar önceydi. Arkadaşlarım İzmir'e geldiler araba kiralayıp Çeşme'ye gitme planı yaptık. Çok fazla zamanımız olmadığı için evime en yakın Rent a car'cıdan bi araba kiraladık günlüğü 80 tl'ye. Araba da zaten görünüşte iyi ama gerçekten içi bizi yaktı. Hani arabaya zarar gelmesin diye arkadaşım 10 km hıxla gidicek utanmasa. Neyse biz Çeşme'ye gittik geceyi geçirdik. Sabahın köründe arayıp arabayı geri istediler hala zamanımız olmasına rağmen :sss Neyse atladık arabaya döndük. İçimiz rahat çünkü arabaya yeni doğmuş bi bebekçesine nazik davrandık. Adamlar dedi ki biz bi tur atıp arabayı kontrol edicez sonra geri veririz kimliğinizi. Neyse bunlar aldı arabayı 5 dk dolandı geldi. Adam demez mi "bu araba hararet yapmış 1200 tl".. Hani o an suratımızda tam bi "nE" ifadesi görebilirdiniz. Neyse adamlar mafya yani öyleymiş. Toplandılar tepemize, parayı vermeden kimlik yok!!!!!! Allahım öğrenci halimizle o parayı nasıl topladık, içimizden nasıl beddualar küfürler ettik anlatamam. sonuçta o para bize ....... hala orayı kundaklama planlarım var
    kendi-cazibesi
    Sen Nasıl Bir Kralsın 😎
     patronicee
     Marketten çıkarken 6-7 yaşlarında minik bir kız yanıma gelip abla bana çay alırmısın? Akşam eve giderken çay götürmezsem babam beni çok dövecek demişti ve uzakta duran bir adamı göstermişti bak babam orada diye. Bende kıyamadım bir paket çay ve makarna pirinç şekerleme falan alıp eline verdim. Aynı kız çocuğu bir kaç dakika sonra marketten çıkan başka bir adamın yanına gidip sebze almasını istedi ve bu kez karşıda duran farklı Bi adamı işaret ederek bak o benim babam diye göstermişti.
      ladydisko
      ne dolandırılacağım paramı kimseye yedirtmem ailemden 101 güvensizlik dersi aldım
       kisacadeniz
       Haberlerde sağda solda sürekli dolandırılma haberleri görüyorsunuzdur illaki. Ben de hep bu insanlar nasıl dolandırılıyor ya ne kadar saçma hele üniversite akademisyenleri, avukatlar falan sürekli gülüyordum. İnsan başına gelmeyince anlamıyormuş. Liseden çok sevdiğim ve ara ara instagramda konuştuğum öğretmenim yine mesaj atmış naber nasılsın diye. Normalde de arada konuştuğumuz için bana da çok normal geldi. Nasılsın napıyorsun diye konuştuk neyse. Bir marketten indirim kuponu ayarladığını öğrenci olduğum için de bana da vermek istediğini söyledi. Öğrenciyiz yani nerede beleş bir şey görürsen alırsın onu. Telefon hattın faturalı mı diye sordu. Evet dedim. O zaman telefonuna bir mesaj göndereceğim, onu onayladı dedi. Kafamın çok dolu olduğu bir gündü ben de çok normal bir şeymiş onayladım. O sıra bir oyun için hattımdan 200-300 tl gibi meblağa çekildiğinde bir noluyoruz oldum. Hoca halledeceğim hemen falan dedi. Sonra kredi kartı bilgilerimi istedi. Ben kredi kartı bilgilerini isteyince bir şaşırdım. Çok güvendiğim bir hoca ya neyse kart bilgilerimi de gönderdim. Şifre vs. vermedim tabii. Kartım da güvenlikli para çekilmeye çalıştığına dair bir mesaj geldi. Ben de o sıra şimşekler çaktı tabii. Hemen şikayet ettim. Hocanın da hesabı çalınmış. Yine 200-300 tl çok bir ücret değil. Olay üzerimde travma olarak kaldı ben nasıl dolandırılırım diye.
        redblack
        Hesap kartim kopyalanmisti, sabaha karsi 4de sms geldi, yurt disindan seks oyuncagi almis p.ç! 🤦🏻‍♂️ Neyse ki banka ile hallettim sorunu, geri ödediler.
         sairsel
         Girişimde bulunanlar oldu ama başaramadılar 🤣 O zamanlar Türk Telekom da çalışıyorum. Aydınlıkevler santral sorumlusuyum evimde lojmanda santralin iki kat yukarısındaydı. Bir polis edasıyla beni arayan arkadaş ev telefonu hattıma güya pkk nın girdiğini iddia ederek para istemişti. Cevabını çok güzel bir şekilde aldı. 🤣
          damladamlo
          İnternetten kedi ilanı açan bir kız vardı. Hasta kediyi buraya getirtip tedavi ettirecektik. Maddi durumunun olmadığını, kedi için nakil ücreti gerektiğini söylemişti; ben de gönderdim tabii. Sonra beni engelledi. İnternete adını soyadını yazınca dolandırıcı olduğunu anladım, birçok kişiyi benzer şekilde dolandırmış. Ortada kedi falan da yokmus anlayacağınız.
           cinayetvaraga
           Bir kız arkadaşım borç adı altında para istemişti. o zaman da verdim. bakmadım geri dönüşüne. sonra geri istedim çünkü işler iyiye gitmiyor ayrılacaz. vermedi parayı. bin tane yalan söyledi. bu da sayılırsa böyle bir hikaye işte.
            imailahorsilahh
            Nike diye 350tl verip aldığım ayakkabı 44 numara ekoseli çakma convers çıktı.
             busrawashere
             arkadaş dediğim kişi dolandırmıştı haram zıkkım olsun
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.