Yasak Olan Şeyler Neden Bize Daha Çekici Geliyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Bence insanlar sadece romantik ilişkilerinde değil her şeyde yasak olan bir şey bulduğunda o şeyin çekiciliği artıyor. Mesela şu anda içinde bulunduğumuz yasakta normalde dışarı çıkmayacak bile olsam dışarı çıkasım geliyor çünkü yasak. Bana kalırsa bir şeyi yasaklamak ya da yasak koymak insanın doğasında biyolojik olarak bir şeyleri tetikliyor. Direkt olarak bilimsel bir açıklama bilmiyorum ama bir şey yasaklandığında insanın normal şartlarda istediği zaman elde edeceği hissini ortadan kaldırmak insanı cezbediyor. Normalde de öyle değil midir? Bir şeyleri sevmesek de yasak olunca inadına yapmak isteriz. Mesela brokoli yemeği sevmeyebilirsiniz ama biri size brokoli yiyemezsin dediğinde o kişi bunu dediği için inadına sevmemenize rağmen brokoli yersiniz. Sizce yasak olan şeyler bize neden daha çekici geliyor?
    vurz
    Yasakla alakasi yok ya , ego durumlari bence, ben bunu yaparim nee yasak mi bana sokmez diyenler gibi mesela. Egolarini dizginleyebilen, bunlari aşabilen kisi, yasak mi ha ok, der gecer.
     gulfemkaya
     Her şeye sahip olmak istiyoruz. En azından sahip olma ihtimalimiz olsun istiyoruz. Bu engellenince hem engelleyene hem de engellene karşı hislerimizde bir artış oluyor
      asit
      insan, merak ettiği ve ulaşamadığı şeyi daha çok arzular, tatmin olmak ister. ulaşılamayan daha çekici olur
       cakrr
       Yasak Olan Herşey İnsanı Cezbeder. Nedendir Bilmiyorum Bu Hep Böyledir.İnsan Değişik Bir Varlık Neye Kural Koysan Onu Aşmak İster Neye Yasak Desen O Yasağı Israrla Bozmak İster.
        naugnarnanmor
        'Bağdat'ı almaya çalışmak bağdat'tan daha güzeldi' ıv. murat Yasak veya haram şeyler çoğu insana çekici gelmiştir. Şehvet ve hırs ile onları elde etmeye çalışmak ve çabalamak gibi. Ulaştığımız zaman ise genelde tüm o şehvet ve hırs sönüyor.
         patronicee
         Yasak ya nasııı canım çekiyooo durumu bu.
          diocubacito
          Bence yapamayacağımızı yapmak istiyoruz yapabildiğimizi zaten yapabiliriz diye yaptığımızı sanıyoruz -emin değilim bana öyle geliyor-
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.